Drzyzga o zwycięstwie siatkarzy: zdecydowało doświadczenie

- Ważne, że chłopaki to wygrali, bo będą mogli czuć się dużo pewniej. Kolejny mecz z Egiptem powinien być swobodniejszy w naszym wykonaniu. Myślę, że ten turniej może ułożyć się dla nas pomyślnie - powiedział Sport.pl po zwycięskim dla Polaków meczu z Niemcami Wojciech Drzyzga, były siatkarz, a obecnie komentator sportowy.
Polska - Niemcy 3:0. Siatkarze cieszą się jak z medalu »

Drzyzga doskonale zna smak debiutu i występu olimpijskiego i wie jaki stres się z tym wiąże. - Dlatego jeśli chodzi o samo zwycięstwo oceniam ten mecz pozytywnie. Ja też kiedyś jako młody zawodnik przeżywałem pierwszy mecz na igrzyskach i wiem jakie to ważne od strony psychicznej. Dobrze, że nasi zawodnicy to wytrzymali, bo to było kluczowe. Było widać w tym spotkaniu doświadczenie naszego zespołu - ocenił siatkarski ekspert.

W ramach maksymy "zwycięzców się nie sądzi" Drzyzga oszczędził dziś siatkarzom słów krytyki. - Sam poziom sportowy zostawiłbym na boku, bo nie jest to tak ważne jak skuteczność i doświadczenie naszego zespołu - grane w przeszłości trudne pojedynki gdzieś zostały chłopakom w głowach. W ogóle nie skupiałbym się na stronie technicznej. Mieliśmy trochę problemów z atakami ze skrzydeł, w zasadzie tylko Mariusz Wlazły radził sobie dobrze. Na pewno wyszły pewne drobne mankamenty, ale nie to jest najważniejsze.

Lozano o siatkarzach: silni, zdrowi, głodni zwycięstw »

Kluczową w aspekcie całego zwycięstwa okazała się być druga partia spotkania. - Było widać, że niemiecka drużyna nie wytrzymała tego pojedynku psychicznie, co najwyraźniej było widać w seryjnie psutych zagrywkach. Bardzo ważny drugi set w którym wszystko mogło się odwrócić - stwierdził olimpijczyk z Moskwy.

Niedzielne spotkanie jest istotne nie tylko w aspekcie samych igrzysk, ale również mentalnego odrodzenia polskich siatkarzy, za którymi pasmo niepowodzeń i porażek, a dziś wreszcie można było podziwiać inne oblicze zespołu. - Było widać, że zespół jest skoncentrowany i bardzo pewny siebie. Czy jest dobrze w maksymalnie dobrej formie? Na pewno tez trzy sety pokazały progresję w stosunku do Ligi Światowej i Final Four. Ważne, że chłopaki to wygrali, bo będą mogli czuć się dużo pewniej. Kolejny mecz z Egiptem powinien być swobodniejszy w naszym wykonaniu. Myślę, że ten turniej może ułożyć się dla nas pomyślnie - optymistycznie zakończył Wojciech Drzyga.