Grand Prix na piasku

Pary Maksymilian Kozłowski i Grzegorz Turbiarz oraz Justyna Tomala i Agata Bartłomiejczyk triumfowały w kolejnych turniejach z cyklu Grand Prix Lubelszczyzny 2008 w siatkówce plażowej.

Impreza została rozegrana na boiskach Akademickiego Ośrodka Sportowego UMCS w Lublinie. Panowie rywalizowali już po raz szósty, a panie trzeci. Wśród mężczyzn wystartowało 15 ekip. Po raz czwarty z rzędu zwyciężyli Kozłowski z Turbiaszem, którzy w finale pokonali parę Łukasz Kozioł/Arkadiusz Orlik 21:19. W meczu o trzecie miejsce Maciej

Cieślak i Michał Piłat pokonali Grzegorza Chodorowskiego i Pawła Łęgowskiego również 21:19.

Po sześciu turniejach w klasyfikacji generalnej prowadzi Kozłowski (142 pkt) przed Koziołem i Orlikiem (obaj po 127 pkt).

W zawodach kobiet zwyciężyła najmłodsza para - Tomala/Bartłomiejczyk. Piąta ekipa ostatniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w meczu o pierwsze miejsce pokonała Annę Banaszak i Karolinę Winnicką 2:0 (15:4,15:11). W meczu o trzecie miejsce Anna Bara z Dominiką

Kołosińską wygrały z Ewą Janczarek i Elwirą Komorowską 2:0 (15:7, 15:12). W klasyfikacji łącznej po trzech turniejach prowadzi Tomala (72 pkt) przed Banaszak (69 pkt) i Agnieszką Urban (54 pkt).