Piłka nożna. Ciekawe zmiany w Unii Rędziny

Najciekawsze transfery z naszych IV-ligowców przeprowadziła Unia Rędziny. Beniaminek sprzedał do II-ligowego KSZO Ostrowiec Kamila Puchałę, a z Rakowa pozyskał Grzegorza Cyrulińskiego.
Przeprowadzka najskuteczniejszego strzelca rędzinian do KSZO Ostrowiec to spora niespodzianka. - Kamil przebywał na testach w KSZO i pokazał się z bardzo dobrej strony - mówi trener Unii Jan Spychalski. - Kluby porozumiały się co do transferu i oddaliśmy zawodnika, który zdobył dla nas w okręgówce połowę bramek. My nie robimy nikomu przeszkód. Zawodnicy po to grają zawodnicy w niższych ligach, by się ogrywali i przechodzili do lepszych zespołów. Kamil grał już na tym poziomie w Rakowie i w KSZO spokojnie powinien dać sobie radę.

Unia straciła Puchałę, ale zyskała z Rakowa bramkarza Grzegorza Cyrulińskiego. Kadrę uzupełniło też trzech piłkarzy z Pająka Wąsosz: obrońca Paweł Król, pomocnik Piotr Kusz oraz napastnik Artur Pidzik. Unia jest też zainteresowana Norbertem Palaczem z Lotnika Kościelec. - Grałem z Grzegorzem w Rakowie i wiem, że to bardzo dobry bramkarz - ocenia Spychalski. - Powinien sobie znaleźć miejsce w zdecydowanie wyższej lidze niż IV. Dla nas jest bardzo dużym wzmocnieniem, bo w poprzednim sezonie traciliśmy zbyt dużo bramek.

Kibice w Rędzinach plotkowali, że do Unii może również trafić Tomasz Lesik z Rakowa. - U naszych młodych zawodników widać bardzo duże zaangażowanie w treningi i grę. Dlatego to oni powinni grać i reprezentować klub - wyjaśnia trener.

W I kolejce IV ligi, która rozpoczyna się 9 sierpnia, rędzinianie będą pauzować. Mecze rozgrywać będą na boisku KS Włodar przy ul. Sabinowskiej w Częstochowie.