Sport.pl

Na dobry początek amatorzy

W niedzielę zakończył się pierwszy z turniejów zaliczanych do XVI Memoriału Marka Włodarczyka, największej tenisowej imprezy w województwie warmińsko-mazurskim. Amatorzy z całej Polski o miano najlepszych rywalizowali na kortach przy ul. Radiowej przez cztery dni
- Zwycięstwo w sztandarowej imprezie na Warmii i Mazurach bardzo mnie cieszy - mówi Tomasz Wawrzyniak, zwycięzca singla w kategorii 45+. - Wynik może o tym nie świadczy (6:2, 6:1), ale finał był naprawdę bardzo zacięty. O każdą piłkę trzeba było walczyć i jednocześnie uważać, bo korty były lekko mokre, przez co śliskie.

Za najlepszego zawodnika z Warmii i Mazur został uznany Lesław Markowicz z Olsztyna (zwycięzca singla i debla), którego uhonorowano okazałym pucharem wojewody. Dodatkowo medalem memoriałowym został odznaczony najstarszy uczestnik, 81-letni Kazimierz Dudek.

Kolejne zmagania w ramach memoriału rozpoczną się już w niedzielę 10 sierpnia w Iławie. Tam bowiem odbędzie się turniej ITF Women's Circuit (potrwa do 17 sierpnia), podczas którego uczestniczki walczyć będą o punkty do międzynarodowego rankingu oraz pulę nagród wynoszącą 10 tys. dolarów. W tym samym mieście zmierzą się także młodzicy (17-20 sierpnia) w OTK PZT Seria 2.

Na deser miłośnicy tenisa na Warmii i Mazurach będą mogli podziwiać w akcji tenisistów z całego świata. Na olsztyńskich kortach przy Radiowej staną do walki o rekordową w historii memoriału pulę nagród - 15 tys. dolarów. Turniej ITF Men's Futures rozpocznie się 16 sierpnia i potrwa przez osiem dni.

Organizatorami memoriału są Fundacja im. Marka Włodarczyka oraz Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy.

Finałowe pojedynki

Singiel mężczyzn

- Kategoria Open: Robert Paszke (Kętrzyn) - Michał Boraczyński 6:2, 6:1;

- Kategoria 45+: Tomasz Wawrzyniak (Mikołajki) - Waldemar Szmalc (Toruń) 6:2, 6:1;

- Kategoria 55+: Jerzy Skrzypczyk (Częstochowa) - Lesław Markowicz (Olsztyn) 0:6, 6:3, 6:7 (3);

Debel mężczyzn

- Kategoria Open: Robert Laskowski/Andrzej Dembowski (Olsztyn) - Krzysztof Badurek/Ryszard Sosnowski (Olsztyn) 4:6, 4:6;

- Kategoria 45+: Lesław Markowicz (Olsztyn)/Waldemar Szmalc (Toruń) - Ryszard Jabłoński/Mirosław Badura (Olsztyn) 6:4, 3:6, 10:8.

Singiel kobiet

- Urszula Kopeć - Magdalena Dowgiałło 6:3, 6:0;

Debel kobiet

- Monika Erzepki/Sandra Boraczyńska - Urszula Kopeć/Magdalena Dowgiałło - 6:4, 6:0.