Sanoczanie przegrali pierwszy sparing

Sanoccy hokeiści pojedynkiem z Podhalem Nowy Targ rozpoczęli cykl przedsezonowych sparingów. Na własnym lodowisku sanoczanie przegrali 2:3.

Wtorkowe spotkanie rozpoczęło się z 20-minutowym opóźnieniem, bowiem nowotarżanie do Sanoka dotarli w ostatniej chwili. Mimo braku rozgrzewki goście i tak w pierwszych minutach przeważali, co udowodnili, strzelając bramkę.

Sanoczanie natomiast mieli spore trudności z pokonaniem bramkarza przyjezdnych Krzysztofa Zborowskiego, który w Sanoku jest doskonale znany, bowiem przez ostatnie półtora sezonu bronił barw KH. Zborowskiego w trakcie spotkania zmienił jednak Artur Ziaja i wtedy gra i wynik się wyrównały. Ostatecznie jednak zwyciężyli gracze Podhala.

Oba zespoły spotkają się ze sobą także w piątek w Dolnym Kubinie na Słowacji, gdzie przebywają hokeiści z Nowego Targu. Kolejny sparing w Sanoku zaplanowano na wtorek na godz. 18, a rywalem sanoczan będzie Cracovia.

KH SANOK 2

PODHALE NOWY TARG 3

Tercje: 0:1, 1:0, 1:2.

Bramki: 0:1 Kubenko - Baranyk (2.), 1:1 Połącarz - Rąpała (34. - w przewadze), 2:1 Kostecki - Demkowicz - Milan (43.), 2:2 Różański (44.), 2:3 Dziubiński - Gruszka (53.).

Skład KH: Janiec - Guriczan, Mazur, Rąpała, Kapica, Sucko, Zieliński, Demkowicz, Maślak, Biały, Strzyżowski, Maciejko, Mermer, Caban, Ćwikła, Grzesik, Połącarz, Brocławik, Kostecki, Milan, Solon.