Adam Kokoszka w Empoli!

Adam Kokoszka podpisał pięcioletni kontrakt z Empoli - poinformowała oficjalna strona włoskiego drugoligowca. - A niech podpisuje. Naszym zdaniem nie ma do tego prawa, a spór trafi do UEFA - twierdzi Marek Wilczek, prezes Wisły
Leo Beenhakker o Kokoszce

Kokoszka pod koniec maja złożył wniosek o rozwiązanie kontraktu z krakowskim klubem na podstawie tzw. prawa Webstera (po trzech latach obowiązywania pięcioletniej umowy, piłkarz może ją wymówić pod warunkiem spłaty dwuletnich zarobków) . Klub nie zgadza się z taka interpretacją i argumentuje, że pół roku temu reprezentant Polski podpisał aneks do umowy. To według działaczy Wisły oznacza, że trzyletni okres płynie od nowa.

Kokoszka był jednak pewny swego, nie stawił się na treningu krakowian i wyjechał. - Nie mamy żadnej oficjalnej informacji. Jeśli sytuacja się potwierdzi, będziemy w sporze zarówno z piłkarzem, jak i z klubem. Nie zgadzamy się na wydanie certyfikatu, a bez niego piłkarz nie może grać - dodaje Adrian Ochalik, rzecznik prasowy Wisły.

W piątkowym sparingu z Gambassi Terme (16:0) 22-letni obrońca grał 45 minut i strzelił gola. We wtorek jego nowy klub zmierzy się z bułgarskim Botewem Płowdiw. Empoli w ostatnim sezonie zajęło 18. miejsce w Serie A i spadło do drugiej ligi.