Siedem medali podlaskich lekkoatletów

Siedem medali wywalczyli lekkoatleci z województwa podlaskiego na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (do lat 17) rozgrywanej w Bydgoszczy.

Na zawodach w Bydgoszczy bardzo dobrze wypadli płotkarze z naszego województwa. Eliza Harasimowicz z Hańczy Suwałki z rekordem życiowym (62,60 sek.) była najlepsza na 400 m. Na tym samym dystansie z czasem 53,49 sek. triumfował Michał Korzeniecki z Bojar Białystok. Ten sam zawodnik mógł dołożyć drugie złoto na 110 metrów. Podczas eliminacji uzyskał najlepszy czas z całej stawki, ale do walki w finale z powodu kontuzji nie mógł już przystąpić.

Dwa medale wywalczyli nasi oszczepnicy. Zwyciężył Krzysztof Szalecki z Podlasia Białystok, który posłał oszczep na odległość 73,72 m, co jest jego rekordem życiowym. Wynik ten był lepszy od srebrnego medalisty o ponad pięć metrów. Na najniższym stopniu podium w tej konkurencji stanął Mateusz Poniatowski (65,83 m) z Hańczy Suwałki.

Srebro w biegu na 1500 metrów przypadło Izabeli Dziedziech z Hańczy, która pobiegła ten dystans w czasie 4:38,69 min. Także druga, ale z rekordem życiowym, w rzucie dyskiem zawody zakończyła Małgorzata Raciborska (45,01m) z Podlasia.

Wcześniej już informowaliśmy, że w piątek trzecia na 100 metrów była Klaudia Konopko z Bojar.

Młodzi lekkoatleci nie poprawili wyniku sprzed roku, kiedy wywalczyli 9 medali.