Złoto Anny Pacholskiej w finale OOM

LEKKOATLETYKA. Jeden medal, ale z najcenniejszego kruszcu, to dorobek zawodników z regionu radomskiego podczas finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który rozegrano w miniony weekend w Bydgoszczy.
Honor skromnej reprezentacji z naszego regionu uratowała lekkoatletka Olimpu Kozienice Anna Pacholska. Uczestniczka tegorocznych mistrzostw świata juniorów była bezkonkurencyjna w biegu na 400 m. Już w eliminacjach kozieniczanka uzyskała najlepszy rezultat - 56,87 s. W finale pobiegła jeszcze szybciej, meldując się jako pierwsza na mecie z czasem 56,18 s. Srebrny medal wywalczyła Kamila Nowak z KS Orzeł Warszawa (56,55 s), a brązowy - Joanna Jóźwik z KKS Victoria Stalowa Wola (56,97 s).

Spośród pozostałych przedstawicieli regionu radomskiego najbliżej podium był Dominik Witczak. Reprezentujący barwy ZTE Radom w konkursie pchnięcia kulą wynikiem 16,97 m zakwalifikował się do finału. W nim zajął piąte miejsce, posyłając w czwartej próbie kulę na odległość 16,99 m.

Siódme miejsce w biegu na 400 m przez płotki zajął tymczasem klubowy kolega Witczaka Patryk Sadkowski, uzyskując czas 56,10 s.

Czwarty nasz przedstawiciel na imprezie w Bydgoszczy Kacper Kornelli ze Starówki Radom w konkursie skoku w dal wynikiem 6,42 m nie zakwalifikował się do finału. Dodajmy, że finałowe zawody Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży mają rangę mistrzostw Polski juniorów młodszych.