Wyjazdy Pogoni: pokonali Regę, pokonają Victorię

Zamiast ligowego spotkania z Zagłębiem Sosnowiec (odwołany ze względu na renowację murawy na Stadionie Krygiera) portowcy pojechali do Trzebiatowa na sparing z trzecioligową Regą.
Dojechali z problemami i wygrali z problemami. Przez godzinę nasz zespół stał w korkach i na mecz się spóźnił. Kibice i gospodarze spokojnie poczekali i zobaczyli niezłe widowisko, które rozgrywane było w pełnym słońcu.

Od początku Pogoń zaatakowała i w pierwszym kwadransie miała kilka rzutów rożnych. I choć nasz zespół pracuje nad stałymi fragmentami, to trzebiatowianie nie dopuścili do straty gola. Rega - z dużą pogoniarską kolonią w składzie - grała z kontry i... w 20. min objęła prowadzenie. Łukasz Cebulski urwał się na prawej stronie, dośrodkował, a Maciej Więcek strzelił do siatki.

Konsternacja trwała krótko. Trener Mariusz Kuras jeszcze raz podszedł do linii autowej, udzielił paru wskazówek i jego podopieczni znów ruszyli do ataku. Wyrównał Maciej Ropiejko (32. min, indywidualna akcja), a po chwili Marek Kowal zdobył drugiego gola.

Jeszcze przed przerwą oba zespoły miały po jednej dobrej okazji, ale wynik się nie zmienił. Po przerwie portowcy znów dominowali. W 65. min błąd bramkarza Kamila Twarzyńskiego wykorzystał Paweł Posmyk i było 3:1. Tak też się skończyło, choć były kolejne okazje.

Za tydzień Pogoń rozegra swój pierwszy ligowy mecz - z Victorią w Koronowie (niedaleko Bydgoszczy). Wyjściowa jedenastka będzie się różnić od tej z Trzebiatowa. Zapowiadał to Kuras, który paru zawodników ma po urazach i oszczędza ich siły. Szkoleniowca cieszy rywalizacja napastników. Z Regą trzy gole zdobyli snajperzy, a przecież w kadrze są jeszcze Tomasz Rydzak, Marcin Jankowski, a na testy przyjechał Brazylijczyk. Teraz najważniejsze zadanie dla Kurasa to wybór dwóch młodzieżowców do gry w pierwszym składzie. Bardzo możliwe, że będą to Damian Wójcik (bramkarz) i Mariusz Szyszka (może grać w obronie i pomocy). Spore szanse ma też Rydzak, choć trójkąt Kowal-Ropiejko-Przewoźniak spisuje się ostatnio bardzo dobrze.

Rega Trzebiatów - Pogoń Szczecin 1:3 (1:2)

Bramki. Rega: Więcek (20.). Pogoń: Ropiejko (32.), Kowal (34.), Posmyk (65.).

Rega: Łapczyński (45. Twarzyński) - Prudło (45. Wójtowicz), Hernacki, Orłowski (86. Karczewski), Śliwa, Więcek, Murawski, Kasztelan (45. Grabarczyk), Cebulski (25. Dubiela), Wróbel, Zając (63. Zaręba).

Pogoń: Binkowski - Skrzypek, Tychowski, Szyszka, Woźniak - Chifon, Kołc, Biliński, Przewoźniak - Kowal, Ropiejko. W drugiej połowie zagrali: Wójcik, Dymek, Świniarek, Parzy, Kosakowski, Posmyk, Rydzak, Żaczek, Jankowski, Wólkiewicz, Zawadzki.