Sport w skrócie

TENIS ZIEMNY

Rafał Gozdur (SKT Szczecin) zakończył udział w mistrzostwach Europy juniorów w Bad Hofgastein (Austria) bez medalu. W singlu przegrał już w pierwszej rundzie ze Szwedem Patrykiem Brydolfem 6:0, 6:7, 1:6, a w deblu (grał z Piotrem Gadomskim z Legii Warszawa) odpadł w ćwierćfinale.

LEKKOATLETYKA

Marcin Lewandowski (UKL Ósemka Police) zajął trzecie miejsce w biegu na 800 m w mityngu Super Grand Prix IAAF w Londynie. Wygrał reprezentant Ugandy Abraham Chepkirwok, który o blisko sekundę wyprzedził Marcina. Drugi był Brytyjczyk Michael Rimmer. Lewandowski wystąpi w igrzyskach. W tym tygodniu o minima olimpijskie będą walczyć Bartosz Nowicki i Przemysław Czerwiński (obaj MKL Szczecin). Obaj mają zaplanowane po dwa starty. Czerwiński 30 lipca weźmie udział w mityngu tyczki w Szczecinie.

KAJAKARSTWO

Damian Uhle (Wiskord Szczecin) zdobył srebrny medal w K-1 na 200 m podczas MP młodzików w Poznaniu. Brązowy medal zdobyła osada K-4 w składzie Uhle, Kamil Pajor, Cezary Grycz oraz Michał Wojciechowski.