Sport.pl

Trybunał wysadził ekstraklasę

PRZEGLĄD PRASY. - Werdykt trybunału może się okazać bombą, która wysadzi w powietrze dotychczasowy system walki z korupcją - to jeden z komentarzy w prasie, po decyzji Trybunału Arbitrażowego PKOL, o cofnięciu degradacji Widzewa Łódź i Zagłębia Lubin
Korupcja wygrała: Zagłębie w Ekstraklasie, Arka i Widzew w I lidze, czy będzie baraż? »

"Rzeczpospolita": Trybunał wysadził ekstraklasę

Kilka dni temu Ekstraklas SA nie przedłużyła umowy z Orange, rezygnując z 45 milionów złotych. Uzasadniono to tym, że po okresie rozliczania się z korupcją w polskim futbolu staje się atrakcyjniejszym produktem. Dziś, na dzień przed startem ligi, brzmi to jak kiepski żart

"Przegląd Sportowy": Takiego bałaganu nie było jeszcze nigdy

- Chcemy przełożenia startu rozgrywek o tydzień. To realne. Tym bardziej, że całkiem niedawno rozmawialiśmy z przedstawicielami PZPN i Ekstraklasy SA o takiej możliwości. Wtedy wszyscy byli gotowi na nią przystać. To ważne dla kształtowania wizerunku i podtrzymania opinii o profesjonalizmie polskiej ekstraklasy - mówi szef sportu w Canal Plus, Jacek Okieńczyc.

"Polska The Times": Zagłębie w ekstraklasie Widzew w pierwszej lidze

Liga stoi na głowie. W piątek miła wystartować ekstraklasa, a nadal nie wiadomo, kto w niej zagra i kiedy naprawdę będą pierwsze mecze. Sprawiły to precedensowe orzeczenia Trybunału Arbitrażowego PKOL.

"Dziennik": Koniec walki z korupcją

Jeżeli TA cofnie decyzję także w sprawie Korony, to baraż między trzecim zespołem drugiej ligi (Piast Gliwice), a czternastą drużyną ekstraklasy (Jagiellonia Białystok) będzie więc w tej sytuacji normalną koleją rzeczy. - Ten kto wymyślił, że mamy grać z "Jagą" jest chyba niepełnosprawny umysłowo i nadaje się do leczenia w szpitalu psychiatrycznym - piekli się dyrektor Piasta "Józef Drabicki".

"Życie Warszawy": Kuriozalne decyzje w PZPN, piątkowy start ligi zagrożony

Kiedy po raz trzeci pozytywnie rozpatrzono decyzję o przyznaniu licencji na grę w ekstraklasie Polonii Bytom, wydawało się, że to już koniec bałaganu w polskim futbolu. Nic bardziej mylnego! Kibice, którzy oczekują na pierwsze mecze sezonu, mogą być srogo zawiedzeni.

"Fakt": Uwaga! W Polsce można kupować mecze

To czarny dzień w historii polskiej piłki nożnej. Dzień, w którym okazało się, że trudna walka z korupcją nie ma żadnego sensu, a wszystkich zatrzymanych skorumpowanych działaczy, piłkarzy i sędziów powinno się po prostu powypuszczać z więziennych cel.

"Super Express": Polska piłka utonęła w bagnie

Ubrudzone po czubek głowy w korupcyjnym szambie kluby są bezkarne. Trybunał Arbitrażowy PKOL podjął skandaliczną decyzję, wstrzymując degradację Zagłębia Lubin. Dwa dni przed startem ekstraklasy wybuchła bomba.

Wiceprezes Arki: Zbojkotujmy tę zas.... ligę »

Zamieszani w aferę korupcyjną reagują »

Tomaszewski: To był trybunał hańby »