Dwoje radomian w Pekinie

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE. W składzie reprezentacji Polski na olimpiadę w Pekinie nie ma ani jednego sportowca z regionu radomskiego. Okazuje się, że honoru miasta i regionu będzie broniło dwoje radomian.
Po medale do Azji wybiera się siedmioosobowa grupa polskich judoków. Oprócz zawodników i trenerów skład przedstawicieli sportów walki tworzą działacze. Na igrzyskach w stolicy Chin nie może zatem zabraknąć prezesa Polskiego Związku Judo Andrzej Falkiewicza, radomianina. Sternik PZJ poleci do Azji 6 sierpnia. Wówczas do Pekinu uda się druga tura judoków, którzy zapewnili sobie olimpijskie kwalifikacje. Z kolei już w piątek prezes, a także sportowcy, złożą w siedzibie Centrum Olimpijskiego PKOl uroczyste ślubowanie. Dla działacza z Radomia będzie to pierwsza olimpiada, w której będzie uczestniczył.

- Będzie to wspaniałe przeżycie, mam nadzieje poparte dobrymi wynikami przedstawicieli naszej dyscypliny. Od olimpiady w Atlancie w 1996 roku, kiedy złoto wywalczył Paweł Nastula, a Aneta Szczepańska srebro, czekamy na kolejny medal polskiego judoki. W Pekinie nie będzie łatwo o miejsca na podium, ale liczę, że z Azji przywieziemy jakiś krążek - powiedział "Gazecie" prezes Falkiewicz, który poza pracą w centrali związku pełni także obowiązki prezesa i trenera Startu Radom.

Z kolei na najważniejszej sportowej imprezie świata swoje umiejętności zaprezentuje międzynarodowa sędzina piłkarska Katarzyna Nadolska. Co prawda radomianka od kilku lat mieszka poza naszym miastem, ale nominacji dla niej na igrzyska w Pekinie nie można pominąć. Nadolska znalazła się w gronie sędzin asystentek wyznaczonych na turniej olimpijski przez władze FIFA. Dla radomianki udział w olimpiadzie będzie drugim na tak ważnej imprezie. Przed czterema laty sędziowała bowiem mecze podczas igrzysk w Atenach. W karierze arbitra piłkarskiego ma na swoim koncie wiele znaczących sukcesów. Między innymi prowadziła pojedynki Mistrzostw Świata i Europy kobiet do lat 19, a także była asystentką sędziny głównej finałowego meczu MŚ seniorek w 2003 roku.