Mieszała nową siatkarką białostockiego klubu

Była reprezentantka kraju, trzykrotna mistrzyni Polski, podpisała kontrakt na występy w zespole Pronaru Zeto Astwy AZS-u. Marlena Mieszała ma być alternatywą dla Eleny Hendzel, która nie chce grać dłużej w Białymstoku.
Ostatnie pięć sezonów 31-letnia Mieszała (187 cm wzrostu) spędziła w Muszyniance, z którą zdobyła dwa tytuły mistrzyni Polski, w tym w ostatnim sezonie. Wcześniej środkowa grała w ekipie z Bielska-Białej i z nią także była najlepsza w kraju. Wychowanka Nike Węgrów, mająca za sobą występy w kadrze narodowej, miała teraz występować w Gedanii Gdańsk.

- Byłam bardzo blisko przejścia do Gedanii, ale klub ten przeżywa kłopoty finansowe, więc ucieszyłam się z propozycji z Białegostoku - mówi "Gazecie" Mieszała. - Stąd będę miała bliżej do rodzinnej miejscowości i w ogóle w Białymstoku tworzy się ciekawy zespół. Większość dziewcząt znam z występów w lidze, więc myślę, że szybko znajdę z nimi wspólny język. Przez cztery sezony wychodziłam na boisko w podstawowym składzie silnej Muszynianki, więc rywalizacji nie boję się.

Mieszała na pozycji środkowej zastąpi najpewniej Hendzel, dotychczas jedną z najlepszych zawodniczek ekipy AZS. Jak już wcześniej pisaliśmy, Białorusinka chciałaby zmienić klub na silniejszy (białostoczanki w dwóch ostatnich sezonach cudem broniły się przed spadkiem z ekstraklasy) - zainteresowany nią jest m.in. Farmutil Piła. Problem zawodniczki polega jednak na tym, że wciąż ma ważny kontrakt z białostockim klubem.

- Rozmawiałem z Eleną na koniec ostatniego sezonu (w kwietniu) i nic nie mówiła, że chce zmienić klub - powtarza Antoni Prokop, prezes klubu. - Teraz dowiaduję się, że rozmawia z innymi zespołami na temat swojej gry, a ma zapis w kontrakcie, że nie może tego robić. W związku z tym zawiesiliśmy zawodniczkę do czasu wyjaśnienia sprawy. Ma z nami kontrakt do 2012 r. i tego się trzymamy. Jeżeli sytuacja nie wyjaśni się, Hendzel może być zdyskwalifikowana. Chociaż nadal twierdzę, że ona może u nas grać, trzeba tylko porozmawiać. Jeżeli wróci, to będzie fajna rywalizacja na pozycji środkowej z Mieszałą.

Białostockie siatkarki przygotowania do nowego sezonu w ekstraklasie zaczynają 4 sierpnia.