Łukasz Trafny w kadrze narodowej

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW. Łukasz Trafny (Budowlani Opole) niemalże w ostatniej chwili otrzymał powołanie do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 17, które wczoraj rozpoczęły się we francuskim Amiens.
Początkowo 17-letni sztangista miał do Francji nie pojechać, był bowiem jednym z dwóch zawodników rezerwowych na zawody. - Bardzo dobrze zaprezentował się jednak na ostatnim sprawdzianie przed wyjazdem, poprawił swoje wyniki i trenerzy kadry postanowili, że jednak może powalczyć, więc warto go ze sobą zabrać - tłumaczy trener klubowy zawodnika, Bolesław Kardela.

Dzięki tak dobrej postawie opolanin znalazł się w 15-osobowej kadrze Polski na mistrzostwa.

Trafny na co dzień występuje w najcięższej kategorii wagowej juniorów +94 kg, w zawodach być może wystartuje jednak kategorię niżej. - Ma niewielką nadwagę, ale na co dzień nie ma sensu jej zbijać. Jeśli jednak trenerzy postanowią, że lepiej mu będzie w wadze 94 kg, to w niej wystąpi - tłumaczy nam trener.

Niezależnie od tego nasz zawodnik na pomoście w Amiens zaprezentuje się w ostatnim dniu zawodów w sobotę. - Walczyć o medal będzie mu bardzo trudno, trenuje ciężary dopiero od trzech lat, a poza tym cały czas przybiera na wadze, więc ciężko mu o stabilizację i stałe postępy. Niemniej, będzie to dla niego dobre doświadczenie - kończy Kardela.