Sport.pl

Piłka ręczna. Z Travelandu Olsztyn do Juranda

Mirosław Ośko i Szymon Hegier, ostatnio zawodnicy Travelandu Społem Olsztyn, będą w najbliższym sezonie występowali w pierwszoligowym Jurandzie Ciechanów
Obydwaj szczypiorniści przebywali w ostatnich dniach na testach, podczas których wzięli udział w rozgrywanym w weekend międzynarodowym turnieju towarzyskim Masovia Cup (prócz Juranda występowały tam również młodzieżowe reprezentacje Estonii, Polski i Portugalii). - Po tych zawodach wstępnie ustaliliśmy z działaczami Juranda, że Mirosław Ośko i Szymon Hegier zostaną wypożyczeni do Ciechanowa na najbliższy sezon - mówi Leszek Dublaszewski, dyrektor klubu ekstraklasy Traveland Społem Olsztyn.

21-letni Szymon Hegier to kołowy, z kolei Mirosław Ośko gra na rozegraniu (wychowankowie Szczypiorniaka Olsztyn). Ośko był już testowany w Travelandzie w styczniu 2007 r., a umowę z olsztyńskim zespołem podpisał wiosną zeszłego roku. Rok wcześniej do drużyny trafił Szymon Hegier. Obaj zawodnicy nie zawsze mieścili się w składzie, a Ośko w niektórych meczach minionego sezonu reprezentował barwy drugoligowego AZS UWM Szczypiorniak Olsztyn.

Jurand występuje w grupie A w pierwszej lidze. Sezon rozpocznie 20 września od meczu z Techtransem Darad Elbląg.

Kopyciński w kadrze

Ryszard Skutnik, trener młodzieżowej reprezentacji Polski, po turnieju Mazovia Cup wytypował zawodników, którzy będą reprezentować kraj podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy (25 lipca - 3 sierpnia). Wśród powołanych znaleźli się m.in. Mateusz Kopyciński (Traveland Społem Olsztyn) i Mateusz Jankowski (Techtrans Darad Elbląg).