Gutkowski liderem na plaży

SIATKÓWKA PLAŻOWA. Radomianie Kamil Gutkowski i Sylwester Janek wygrali turniej z cyklu Grand Prix Radomia


Podczas minionego weekendu uczestnicy wakacyjnego cyklu spotkali się na siatkarskiej plaży już po raz trzeci. Tym razem rywalizacja przebiegała na dwóch boiskach usytuowanych nad zalewem na Borkach. Do walki o punkty do klasyfikacji generalnej przystąpiło 16 duetów, które początkowo zmagały się w czterech grupach eliminacyjnych. Zwycięzcy grup uzyskiwali prawo gry o miejsca 1-4, natomiast pozostali o niższe lokaty.

Bezkonkurencyjni okazali się Gutkowski i Janek, którzy zaliczyli komplet zwycięstw, zarówno w grupie, jak i w meczach o poszczególne miejsca. W finale radomianie ograli 21:14 duet z Wolanowa - Mirosław Szwajkowski/ Karol Wojcieszak. Dla Gutkowskiego wygrana ma podwójne znaczenie. Oto po trzech dotychczas rozegranych turniejach eliminacyjnych były siatkarz Radomskiego Centrum Siatkarskiego objął samodzielne prowadzenie w klasyfikacji indywidualnej Grand Prix.

- Triumfatorzy zaprezentowali wysoką dyspozycję, pewnie wygrywając trzecią eliminację. Mimo że tym razem do rywalizacji zgłosiło się mniej zespołów, poziom był wysoki. Siatkarzom nie przeszkodziła nawet burza, która na 20 minut przerwała walkę na boiskach - powiedział "Gazecie" sędzia główny imprezy Roman Fomin.

Tymczasem na najniższym stopniu podium stanął inny radomski duet - Michał Koryciński i Karol Fryszkowski. Obaj nie dali szans drużynie z Wolanowa, wygrywając 21:17 z Janem Ślażyńskim i Andrzejem Wojcieszakiem.

Z kolei tuż za czołową czwórką uplasowali się Remigiusz Woźniak/Bartłomiej Koryciński, natomiast na szóstej pozycji zostali sklasyfikowani Damian Sąpór/Dominik Wanat. Dla tych ostatnich występ na radomskiej plaży był ostatnim sprawdzianem przed finałami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które za tydzień odbędą się w Kamieniu Pomorskim. W zawodach, które mają rangę mistrzostw Polski kadetów, obok pary Sąpór/Wanat wystąpi jeszcze 15 najlepszych drużyn wyłonionych z eliminacji wojewódzkich.Klasyfikacja Grand Prix Radomia, po trzech turniejach: 1. Gutkowski - 100 pkt, 2. Janek - 80 pkt, 3. K. Wojcieszak, M. Koryciński, K. Fryszkowski - po 70 pkt, 4. A. Wojcieszak - 60 pkt, 5. Marek Działowski, Adrian Zatorski, J. Ślażyński, B. Kiernoz, B. Koryciński - po 50 pkt, 6. Daniel Górski - 40 pkt.