Szczypiorniści formę szlifują w Zakopanem

Traveland Społem Olsztyn ma już za sobą zgrupowanie w Miłomłynie. Teraz podopieczni trenera Edwarda Strząbały wyjeżdżają na kolejny obóz przygotowawczy do Zakopanego, gdzie będą szlifować formę przed sezonem w ekstraklasie
Zajęcia w Miłomłynie zakończyły się w miniony piątek. - Wykorzystaliśmy w pełni te pięć dni - mówi Edward Strząbała, szkoleniowiec olsztynian. - Jesteśmy już zupełnie na innym etapie przygotowań, daleko do przodu niż jeszcze kilka dni temu. Szczypiorniści korzystali tam m.in. z odnowy biologicznej, basenu, sauny, czy solanek. Prócz tego ćwiczyliśmy dwa razy dziennie.

Ranki zawodnicy spędzali na bieganiu w lesie, gdzie codziennie pokonywali trasę liczącą od 8 do 12 km. - Narzuciliśmy sobie intensywne tempo, na dodatek truchtanie łączyliśmy z różnego rodzaju ćwiczeniami - dodaje trener. - Po południu zaś odbywaliśmy zajęcia na hali w Ostródzie. Trzy z nich były poświęcone budowaniu sprawności, na dwóch pozostałych trenowaliśmy z piłką, by poprawić technikę indywidualną. Rozegraliśmy także jedno spotkanie między sobą. Na tym zgrupowaniu mieliśmy więc wszystko - zajmowaliśmy się sprawnością, siłą, techniką i taktyką.

Większość zawodników nie narzeka na urazy, ale podczas biegu w lesie nogę skręcił Krzysztof Maciejewski, z kolei Michał Krawczyk, który dołączył do zespołu później, ze względu na udział w Akademickich Mistrzostwach Świata w Wenecji, narzeka na ból w prawym łokciu. Z zespołem przebywa już także kapitan, Marcin Malewski, który wraz z Krawczykiem grał we Włoszech.

W niedzielę olsztynianie wyruszyli do Zakopanego, gdzie przebywać będą w Centralnym Ośrodku Sportu. - Będziemy na wysokości ponad 2 tys. m ćwiczyć wytrzymałość, na pewno wejdziemy na Kasprowy i na Giewont, odwiedzimy też Morskie Oko - planował pobyt Edward Strząbała. - Mamy przewidzianych siedem ,,górskich treningów", do tego dochodzą jeszcze zajęcia na hali i w siłowni.

Do Olsztyna wracają 2 sierpnia. W drodze powrotnej Traveland zatrzyma się w Kielcach, gdzie ma rozegrać spotkanie towarzyskie z Vive (trzy razy po 30 min). Tydzień później olsztynianie być może zagrają kolejny sparing (na razie trwają poszukiwania przeciwnika). W połowie sierpnia rozegrają także towarzyski turniej w Szczytnie, w którym wezmą udział trzy inne zespoły z ekstraklasy - MMTS, FocusPark Kiper Piotrków Trybunalski oraz AZS AWFiS Gdańsk. Pod koniec przyszłego miesiąca, wraz z trzema innymi drużynami, wystąpią w turnieju w Kłajpedzie.

Ekstraklasa rozpoczyna rozgrywki 6 września. Olsztynianie zmierzą się wtedy na wyjeździe z MMTS-em Kwidzyn.