Siedmiu nowych w Szczypiorniaku

Marek Rozporski i Kamil Kwiecień to nowe wzmocnienia II-ligowego Szczypiorniaka AZS UWM Olsztyn. Zespół, który ma już za sobą zajęcia w terenie i na siłowni, w poniedziałek rozpoczyna ćwiczenia na sali
- Wchodzimy teraz w okres przygotowań ogólnorozwojowych - mówi Karol Adamowicz, trener Szczypiorniaka. - 13 sierpnia wyjeżdżamy na zgrupowanie do czeskiej Karviny. Będziemy tam przebywać przez tydzień, później zaczynamy sparingi. Planuję rozegranie pięciu czy sześciu meczów kontrolnych, może nawet uda się grać co tydzień. Rozmawiałem już ze znajomymi trenerami m.in. z Ciechanowa i Gdańska, być może zmierzymy się z MMTS-em Kwidzyn.

W najbliższym sezonie w Szczypiorniaku pojawi się kilku nowych zawodników, znanych już olsztyńskim kibicom z występów w Travelandzie Społem Olsztyn (ekstraklasa). Na razie wiadomo, że na obóz pojadą Marek Rozporski i Kamil Kwiecień, być może uda się także pozyskać Szymona Hegiera oraz Mirosława Ośko (przebywają na testach w Jurandzie Ciechanów, decyzja ma zapaść w sobotę). Trzej kolejni szczypiorniści z Travelandu (na razie trenerzy nie podają nazwisk) wzmocnią drugoligowca, jeśli klubowi z ekstraklasy uda się pozyskać nowych zawodników. Być może do składu dojdą również studenci, którzy w tym roku rozpoczną naukę na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

W poprzednim sezonie Szczypiorniak zajął ostatnie miejsce w drugiej lidze. Dlaczego więc nadal będzie występował na tym poziomie rozgrywek? - W grupie pomorskiej, w której występujemy, jest miejsce dla 12 zespołów - mówi Karol Adamowicz. - Związek otrzymał nawet propozycję, by rozszerzyć tabelę do 14 drużyn. Tymczasem w naszej grupie, prócz naszego zespołu, jest tylko dziesięć innych drużyn.

Szczypiorniak rozpocznie zmagania w lidze 4 października. Na wyjeździe zagra z Energetykiem Gryfino.