Wyjazd Sadkowskiej do Pekinu zagrożony?

Na zgrupowaniu w Hiszpanii Urszula Sadkowska doznała kontuzji kolana. Olsztynianka w połowie sierpnia ma wystartować w igrzyskach olimpijskich w Pekinie
Mimo że Sadkowska (wychowanka Rekordu Olsztyn) jest obecnie judoczką Gwardii Opole, to nadal trenuje w Olsztynie. Dlatego wszelkie informacje o przygotowaniach do igrzysk olimpijskich z zaciekawieniem obserwują fani sportu na Warmii i Mazurach.

Polskie judoczki najpierw przebywały (w połowie czerwca) na dwutygodniowym zgrupowaniu w Giżycku, następnie wyjechały do Słowenii, gdzie wystąpiły w Pucharze Świata kat. B. Już podczas obozu Sadkowskiej odnowiła się kontuzja ścięgna Achillesa, mimo której wcześniej rywalizowała w turniejach eliminacyjnych, dających bilet do Pekinu.

- Uraz jeszcze do końca nie jest wyleczony, ale nie jest on aż tak dokuczliwy - mówiła zawodniczka podczas krótkiego pobytu w Olsztynie. - Gdybym teraz zdecydowała się na wyleczenie kontuzji, musiałabym zrezygnować z olimpiady.

Z tego powodu nie wyjechała z koleżankami na zawody do Słowenii. Później reprezentanci przenieśli się do Hiszpanii, na sparingi z innymi dżudokami ze Starego Kontynentu. Właśnie podczas jednego z nich olsztynianka doznała kontuzji kolana.

- Nawet nie wiem, kiedy to się stało, bo ból poczułam dopiero następnego dnia - mówi. - Niestety, nie mogłam dalej sparować i skupiłam się na treningach siłowych. Po powrocie do Polski przeszłam badania, które nic nie wykazały. Na razie odczuwam ból w tej nodze, jednak myślę, że lada dzień się z nim uporam. Początkowo zrezygnowałam z treningów, ale już podczas pobytu w Zakopanem wchodzę w normalny tryb zajęć. Czy istnieje możliwość, że nie pojadę do Pekinu? Oczywiście, że tak, ponieważ wszystko zależy od władz PKOl. Nie dopuszczam jednak do siebie takiej myśli.

Obóz na południu Polski, na którym zawodnicy trenują po dwa razy dziennie, potrwa do 24 lipca. Po kilkudniowym pobycie w domach narodowa reprezentacja Polski odleci do Japonii, by zaaklimatyzować się do warunków, jakie panują w Azji. Igrzyska olimpijskie w Pekinie rozpoczną się 8 sierpnia. Pięć dni później w kategorii 70 kg do walki stanie Katarzyna Piłocik z MKS-u Czechowice-Dziedzice. 15 sierpnia w kategorii wagowej plus 78 kg na macie walczyć będzie Urszula Sadkowska.