Pierwszoligowy dream team

Była reprezentantka Polski i wicemistrzyni kraju z ostatniego sezonu są bardzo bliskie podpisania kontraktu z łódzką drużyną.
Siatkarki Organiki Budowlanych Łódź po raz pierwszy w historii klubu wywalczyły w stylu awans do serii B I ligi. Podopieczne trenera Jacka Pasińskiego przegrały tylko jeden mecz - z Legionovią. Ale szefowie klubu nie zamierzają na tym poprzestać. - Naszym celem jest gra w Lidzie Siatkówki Kobiet i to już za rok - deklaruje Marcin Chudzik, menedżer Budowlanych.

W poniedziałek drużyna rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Po awansie zapowiadano, że zespół będzie zdecydowanie silniejszy. I tak się stanie, bo podpisano kontrakt z 27-letnią przyjmującą Katarzyną Jaszewską, która karierę zaczynała w ŁKS, a ostatnio występowała w BKS Bielsko-Biała. Oprócz niej na poniedziałkowych zajęciach mają się pojawić cztery inne nowe siatkarki. Pierwsza z nich to Marta Pluta, była reprezentantka Polski, ostatnio występująca w Centrostalu Bydgoszcz. Przez ostatni rok jednak nie grała , bowiem leczyła kontuzję kolana. Razem z nią w Organice Budowlanych ma grać Julia Szeluchina. Mierząca 192 cm wzrostu środkowa w ostatnim sezonie byłą podstawową zawodniczką wicemistrza Polski Farmutilu Piła. Na razie jednak nie można brać jej pod uwagę, ponieważ spodziewa się dziecka. Ale jeszcze w tym roku powinna pomóc drużynie. Dwie kolejne nowicjuszki są mniej znane - Iwona Wiśniowska, środkowa z AZS Poznań (193 cm) oraz Katarzyna Jóźwik z AZS AWF Warszawa.

- Z tymi wszystkimi nowymi zawodniczkami jesteśmy w stanie powalczyć o awans do ekstraklasy - tłumaczy trener Jacek Pasiński.- Nie mogę narzekać, bo na każdej pozycji mam dwie zawodniczki.

Z dotychczasowej kadry ubyły trzy siatkarki: Magdalena Blomberg rozwiązała kontrakt, Aleksandra Kuźmin będzie występowała w Aleksandrowie, a Anna Rudzka-Adamiak zakończyła karierę. Na poniedziałkowym treningu ma pojawić się Kinga Baran, która niedawno przeszła operację barku.

Zajęcia w hali Parkowej zaplanowane są do 8 sierpnia. Wtedy drużyna wyjedzie na dziewięciodniowe zgrupowanie do Spały. Później podopieczne trenera Pasińskiego wezmą udział w kilku turniejach (jeden z nich ma zostać rozegrany w Łodzi). Przed rozpoczęciem rozgrywek drużyna wyjedzie na drugi obóz, także do Spały.