Porażki II-ligowców w sparingach

Przygotowujący się do występów w nowej II lidze piłkarze Freskovity Wysokie Mazowieckie oraz Wigier Suwałki przegrali środowe sparingi. Pierwsi ulegli 0:1 Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki, drudzy również 0:1 przegrali z Górnikiem Łęczna.
Suwalczanie meczem z Górnikiem, który w startującym w przyszły weekend sezonie będzie występował na zapleczu ekstraklasy, zakończyli zgrupowanie w Białobrzegach. Mimo porażki, szkoleniowiec Wigier Zbigniew Kaczmarek był zadowolony z postawy zespołu.

- Rozegraliśmy naprawdę dobry mecz, szczególnie w pierwszej połowie. Znakomite sytuacje strzeleckie mieli Maciej Makuszewski i dwukrotnie Daniel Ołowniuk - opowiada trener Kaczmarek. - Szkoda, że nie udało się ich wykorzystać, bo w drugiej połowie gospodarze zmienili cały skład i zaczęli dochodzić do głosu.

Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Paweł Bugała, który ładnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Przemysława Masłowskiego.

Pojedynek okazał się pechowy dla Pawła Cimochowskiego, który na boisku przebywał zaledwie pięć minut i musiał je opuścić z powodu kontuzji.

Kolejny sparing, ostatni przed startem rozgrywek, suwalczanie rozegrają w sobotę. Na własnym stadionie o godz. 15 zmierzą się z Warmią Grajewo.

Silniejszego przeciwnika w ostatnim meczu kontrolnym przed ligą będą mieli zawodnicy Freskovity. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego zagrają w sobotę w Białymstoku o godz. 18 z Jagiellonią. Wczoraj natomiast ekipa z Wysokiego Mazowieckiego poniosła pierwszą porażkę w trakcie przygotowań do rozgrywek, przegrała 0:1 ze Świtem. Szkoleniowiec w tym pojedynku dał odpocząć kilku zawodnikom, którzy zmagają się z drobnymi urazami. Przyglądał się natomiast umiejętnościom Karola Janika, ostatnio występującego w barwach Jagiellonii w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy.

Wigry z nowym sponsorem

Warka, jedna z marek Grupy Żywiec S.A., została sponsorem Wigier Suwałki.

- Dołączyliśmy w ten sposób do znanych klubów, jak Lech Poznań i Legia Warszawa, które firmują markę Grupy Żywiec - mówi Dariusz Mazur, wiceprezes Wigier.

Logo Warki pojawi się na koszulkach piłkarzy obok innych firm sponsorujących klub: Stollaru Okna i Drzwi oraz Malowu.Górnik Łęczna - Wigry Suwałk 1:0 (0:0)

Strzelec bramki: Paweł Bugała (58.).

Wigry: Masłowski - Bucholc, Rogoziński, Makarewicz, Bajko - Danilczyk, Rybkiewicz, Makuszewski (70. Juzwa), Nowak (46. Cimochowski, 51. Lauryn) - Świerzbiński (70. Walicki), Ołowniuk (70. Stasiak).Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Freskovita Wysokie Mazowieckie 1:0 (1:0)

Freskovita: Rakowiecki - Pracz, Jurkowski, Kołłątaj, Szczepanik - Janik, Jakuszewski, Jegliński, Kołodziejczyk - Żuberek Kobeszko. Na zmiany wchodzili: Jóźwiak, Popławski, Faszczewski, Trzaskalski, Jamiołkowski.