Hleb w FC Barcelona

Białorusin Aleksander Hleb przechodzi z Arsenalu Londyn do FC Barcelona. Pomocnik w środę o 18:30 zostanie oficjalnie przedstawiony mediom jako nowy nabytek trzeciego zespołu Primera Division, podaje kataloński klub.
Ronaldinho trafił do AC Milan »

27-latek, na którego Barcelona polowała od dłuższego czasu, przyleciał już do Hiszpanii, aby przejść testy medyczne. Pozyskanie Hleba zbiegło się w czasie z ogłoszonym wczoraj transferem Ronaldinho do Milanu.

Media donoszą, że kataloński klub zapłacił Arsenalowi 15 milionów euro, a kolejne 3 miliony mogą zwiększyć kwotę transakcji w zależności od rezultatów jakie osiągnie Barcelona w zbliżającym się sezonie z pomocą Hleba.

Po nieudanym sezonie w klubie nadszedł czas zmian. Pozyskanie Białorusina jest już piątym wzmocnienie zespołu z Camp Nou po tym, jak na ławce trenerskiej pojawił się Pep Guardiola. Wcześniej kontrakty podpisali: Martin Caceres (Urugwaj), Daniel Alves (Brazylia), Seydou Keita (Mali) i wyróżniający się obrońca zespołu młodzieżowego Gerard Pique.

Być może jeszcze jeden gracz Arsenalu powędruje śladami Hleba. Ostatnio wiele mówi się, że miejsce niechcianego Eto'o w Barcelonie może zająć Emmanuel Adebayor.

"Adebayor i Arsenal to historia miłosna" »