Sport.pl

Remisowy sparing Ruchu Chorzów z Odrą Wodzisław

Kontrolny mecz odbył się we wtorek wieczorem na Cichej
W pierwszej kolejce nowego sezonu Ruch Chorzów zagra na wyjeździe z Wisłą, a Odra Wodzisław pojedzie po punkty do Poznania. Po grze niebieskich we wtorkowym sparingu już widać, jaką taktykę szykuje na "Białą Gwiazdę" trener Duszan Radolsky. Chorzowianie zagrali pięcioma zawodnikami w linii pomocy. Z czego aż trzech: Maciej Scherfchen (został wypożyczony na najbliższy sezon z Lecha Poznań), Michał Pulkowski i Gabor Straka, uchodzą za pomocników defensywnych. - A mówiliście, że Scherfchen i Straka nie mogą razem grać. A właśnie, że mogą - żartował z dziennikarzy Radolsky. Linię pomocy mógłby uzupełnić Marcin Nowacki, ale on akurat nie jest jeszcze w pełni sił po kontuzji.

Cieszy forma Piotra Ćwielonga, który po przerwie strzelił dwa gole. Tyle że on prawdopodobnie z Wisłą nie zagra. Krakowski klub za grę swoich piłkarzy (Ćwielong jest tylko wypożyczony do Ruchu), w meczach przeciwko Wiśle, żąda dodatkowych pieniędzy. - Odra prezentowała się lepiej. Przewyższała nas siłą i dynamiką - ocenił Ćwielong.

Odra sfinalizowała transfer Tomasza Moskala (na rok) i zrezygnowała ze starań o bramkarza Wojciecha Skabę. Działacze chcą za to pozyskać Czecha - Lukasa Palecka z Vitkovic. - Bronił tak sobie, ale przecież dopiero poznaje zespół. Wszedł do gry nierozgrzany, stąd - puszczone gole - bronił testowanego bramkarza trener, Janusz Białek. W Odrze zabrakło kontuzjowanych, Jacka Kowalczyka i Marcina Dymkowskiego. - To nic poważnego. Problemy z mięśniami, wolimy nie ryzykować - wyjaśnił trener.

Ruch Chorzów2 (0)
Odra Wodzisław2 (0)
Bramki: Ćwielong (81., 86.) - Małkowski (74.), Gierczak (87.)

Ruch: Pilarz - Nykiel (62. Jakubowski), Baran, Adamski (46. Grodzicki), Brzyski - Zając (76. Sadlok), Straka, Pulkowski (46. Ćwielong), Scherfchen, Balaz (46. Grzyb) - Fabusz (76. Sobiech).

Odra: Stachowiak (73. Palecek) - Radler (46. Kokoszka), Cichy (46. Hinc), Dudek, Szary (76. Szymiczek) - Woś (63. Rygel), Kuranty, Gierczak, Małkowski - Moskal (46. Korzym), Aleksander (46. Seweryn).