Wygrana Sokoła Przytyk nad Adriatykiem

PIŁKA NOŻNA. Trampkarze Sokoła Przytyk wygrali międzynarodowy turniej Italy Cup 2008, który odbył się we włoskiej miejscowości Cesenatico nad Morzem Adriatyckim.
- Po raz pierwszy wystąpiliśmy w tak prestiżowej imprezie i od razu święcimy sukces. Dodatkowo dla tych młodych chłopców wyjazd do Włoch był wspaniałym przeżyciem turystycznym - powiedział "Gazecie" trener Sokoła Andrzej Ośka.

Turniej Italy Cup odbywał się w 11 kategoriach wiekowych, a do rywalizacji przystąpiło 121 zespołów, w tym klubowe drużyny z Europy, a także Chin, Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Futboliści Sokoła byli jedynymi przedstawicielami Polski we włoskim turnieju. Wystąpili w zmaganiach do lat 15, które najpierw rozgrywane były w grupach eliminacyjnych, a następnie najlepsi toczyli mecze o czołowe miejsca. W eliminacjach podopieczni trenerów Ośki i Marcina Rolli nie dali szans zespołom ze Szwecji, USA i Danii. Jedyną porażkę w tej fazie zanotowali z francuską drużyną ASC Grandfresnoy, ale jak się później okazało udanie zrewanżowali się Francuzom. - Zdołaliśmy pokonać trójkolorowych w najważniejszym meczu turnieju. Ponownie spotkaliśmy się w finale i tym razem byliśmy lepsi - powiedział nam trener Ośka.

W meczu o pierwsze miejsce gracze z Przytyka zwyciężyli 1:0, a gola na wagę triumfu zdobył Adrian Kleczewski. Z kolei najlepszym strzelcem w ekipie Sokoła okazał się Michał Soliński, który w sześciu meczach strzelił sześć bramek.

Skład Sokoła: Paweł Rychlicki, Karol Zieliński, Karol Marczak, Michał Szubiński, Patryk Wolski, Bartosz Nowak, Adrian Kleczewski, Michał Soliński, Michał Sobczak, Marcin Kruk, Mateusz Hatwig, Daniel Drabik, Mateusz Skomorowski, Marcin Religa, Piotr Szymczak, Bartłomiej Zieliński. Trenerzy: Andrzej Ośka i Marcin Rolla.