Cracovii grozi degradacja!

PRZEGLĄD PRASY. Cracovii Kraków grożą poważne kary pieniężne, ujemne punkty, a być może nawet degradacja. Działacze klubu są podejrzani o sfałszowanie kontraktu z Przemysławem Kuligiem - pisze ?Przegląd Sportowy?.
Przemysław Kulig: Chcę zagrać w kadrze

Wydział Dyscypliny już wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie kontraktu zawodnika z Cracovią. Według danych przesłanych do związku przez klub Kulig podpisał kontrakt z Cracovią po 1 sierpnia 2007, kiedy PZPN już rozwiązał umowę piłkarza z Górnikiem Łęczna. Tymczasem do centrali wpłynął dokument, według którego umowa Cracovii z Kuligiem została zawarta 13 lipca 2007. To może oznaczać, że kontrakt z piłkarzem został podpisany niezgodnie z prawem, a działacze klubu poświadczyli nieprawdę, by uniknąć sankcji dyscyplinarnych.

- Zgodnie z przepisami PZPN, ale też FIFA i UEFA, klub ma prawo zawrzeć umowę przedwstępną z piłkarzem innego klubu nie wcześniej niż na sześć miesięcy przed terminem wygaśnięcia jego kontraktu z aktualnym pracodawcą. A Kulig 13 lipca miał ważny kontrakt z Łęczną do końca grudnia 2008 roku - mówi pełnomocnik Górnika Łęczna Agata Wantuch.

Jeśli zarzuty się potwierdzą Cracovii grożą ujemne punkty na początku rozgrywek, kara finansowa, a być może nawet degradacja. - W myśl przepisów, jeśli w drużynie gra nieuprawniony zawodnik, to grożą jej walkowery za mecze, w których wystąpił - twierdzi Wojciech Jugo z Wydziału Gier. Cracovii odebrano by więc prawie wszystkie punkty, ponieważ Przemysław Kulig w poprzednim sezonie zagrał w 27 meczach "Pasów"!

Sprawą Cracovii WD PZPN zajmie się w czwartek. Dla klubu to drugi w ostatnim czasie przypadek, który trafił do Wydziału Dyscypliny. Niedawno Cracovia była uwikłana w sprawę związaną ze sfałszowaniem podpisu na kontrakcie Pawła Drumlaka.

Paweł Drumlak chce grać w ŁKS

Regulamin dyscyplinarny PZPN:

paragraf 9, ustęp 9, punkt 11:

Za wystawienie do gry zawodnika nieuprawnionego klubom grożą: kara pieniężna, walkower, zawieszenie lub pozbawienie licencji

Ruch i Górnik kłócą się o Wielkie Derby Śląska