Sport.pl

Nowy piłkarz Ruchu chce uniknąć mieszkania z kominkiem

Maciej Scherfchen dojechał w poniedziałek na Cichą, a we wtorek ma już zagrać w sparingu z Odrą Wodzisław
- Kominki źle mi się kojarzą, dlatego teraz poproszę bez - śmieje się Maciej Scherfchen, który prawie rok temu niosąc drewno upadł tak nieszczęśliwie, że uszkodził bark.

Prawdopodobnie tamto wydarzenie zadecydowało o tym, że piłkarz nazywany przez kolegów "Szeryfem" będzie teraz stanowił o sile Ruchu. Z powodu kontuzji Scherfchen stracił bowiem miejsce w podstawowym składzie. - Potem, już zimą, przytrafiła mi się kolejna kontuzja. Mam jednak nadzieję, że limit pecha już wyczerpałem - tłumaczy.

Scherfchen prawdopodobnie będzie rywalizował o miejsce w podstawowym składzie z Gaborem Straką. - Rywalizacja jeszcze nikomu nie zaszkodziła - podkreśla Mirosław Mosór, dyrektor klubu. - Wiem, że to bardzo dobry defensywny pomocnik. To dobrze dla klubu i dobrze dla nas, bo pewnie szybciej dojdziemy do wysokiej formy - mówi.

Gdy Scherfchen wszedł wczoraj na stadion Ruchu aż podrapał się po głowie. - Kiedy ja tutaj ostatni raz byłem? To już będzie z dziesięć lat! - wyszperał w pamięci.

Z piłkarzy, którzy są dziś w kadrze Ruchu piłkarz rodem z Szamotuł najlepiej zna Marcina Zająca, z którym jeszcze wiosną uganiał się za piłką w Lechu.

- Wybrałem Ruch, bo po rozmowach z trenerem i dyrektorem sportowym poczułem się potrzebny - mówi.

Już dziś wiadomo, że dla Scherfchena najważniejszy będzie mecz z Lechem. - Odpuścili mnie, bo mało grałem. Ale dlaczego pozbyli się Marcina Zająca? Strzelił w ostatnim sezonie kilkanaście goli, miał kilka asyst. Kibice Ruchu szybko przekonają się, że ich klub zyskał znakomitego prawego pomocnika. Sam proszę tylko o zdrowie, wtedy będę zawsze walczył do końca. Niech tylko Lech przyjedzie na Cichą to się o tym przekona! Nie mamy z Marcinem po 18 lat, postaramy się odwdzięczyć za zaufanie jakim obdarzono nas w Chorzowie. Życzyłbym sobie, żeby to nasze akcje, gole przesądziły o wyniku meczu z Lechem - podkreśla Scherfchen, który przez najbliższy rok będzie grał w Chorzowie na zasadzie wypożyczenia, ale w kontrakcie znajdzie się też klauzula, która umożliwi przedłużenie umowy na kolejne dwa sezony. We wtorek Scherfchen ma zagrać w sparingu z Odrą Wodzisław - początek meczu na Cichej o godzinie 19.

Maciej Scherfchen

Urodzony: 24 lutego 1979 r.

Wzrost: 186 cm

Waga: 84 kg

Kluby: Sokół Pniewy, Lech Poznań, Polonia Warszawa, Widzew Łódź, Lech.

Mecze w lidze/gole: 198/6