Triumf radomian w Kozienicach

SIATKÓWKA PLAŻOWA. Duet Damian Słomka i Sebastian Sobczak zwyciężył w turnieju organizowanym w minioną niedzielę w Kozienicach.
Okazją do rywalizacji były zawody o puchar dyrektora Kozienickiego Centrum Kultury Rekreacji i Sportu. Na dwóch boiskach usytuowanych przy krytej pływalni Delfin w Kozienicach rywalizowało 21 zespołów z Radomia i okolic, a także goście z Kielc i Warszawy. Zawody przeprowadzono systemem brazylijskim, według którego druga porażka eliminowała z dalszej gry. W turnieju doskonale radzili sobie radomianie, którym przypadły czołowe miejsca.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Słomka i Sobczak, którzy w finale ograli inną radomską parę - Karola Fryszkowskiego i Michała Korycińskiego. Z kolei na trzecim miejscu uplasowali się Kamil Gutkowski (Radom) i Sylwester Janek (Wierzbica), natomiast tuż za podium zmagania zakończyli Krzysztof Wanat (Kielce) i Krzysztof Gałecki (Warszawa).

Przedstawiciel organizatorów imprezy poinformował "Gazetę", że pod koniec wakacji planowane są kolejne zmagania w Kozienicach dla miłośników popularnej plażówki. - Myślimy o imprezie na zakończenie lata. Turniej o puchar dyrektora Kozienickiego Centrum Kultury, Rekreacji i Sportu pokazał, że jest wielkie zapotrzebowanie na zawody w siatkówce plażowej - powiedział nam Sławomir Wach z KCKRiS.