Dwa razy brąz tenisistów Górnika

Tenisiści Górnika Łęczna zdobyli dwa brązowe medale na mistrzostwach Polski w tenisie rozgrywanych w Gliwicach.
Pierwszy, w grze podwójnej, wywalczyli obrońcy mistrzowskiego tytułu sprzed roku Marek Oratowski i Wojciech Gawlak. W I rundzie mieli wolny los, w II rundzie pokonali parę KS Mostostal Zabrze Janik/Pyla 7:6 (1), 6:3. W ćwierćfinale wygrali z parą Filip Rams/Kacper Rams (ChTT Chorzów) 6:1, 6:3. W półfinale po pasjonującej walce ulegli parze Celt/Gawron 5:7, 5:7 (Mera Warszawa/Fakro Nowy Sącz).

Drugi brąz, w grze mieszanej zdobył Gawlak, grając w parze z Agatą Komorowską (KS Promień Opalenica).

- To kolejny bardzo dobry występ naszych zawodników w zawodach rangi mistrzowskiej. Mam nadzieję, że uzyskane wyniki przełożą się na dobre starty zawodników w turniejach międzynarodowych - powiedział po zakończeniu turnieju trener Górnika Marcin Kwiatkowski.

Mistrzami Polski w roku 2008 zostali: w singlu: Karolina Kosińska (KS Warszawianka) i Błażej Koniusz (ChTT Chorzów); w deblu: Błażej Koniusz/Mateusz Kowalczyk (ChTT Chorzów/KS Górnik Bytom) i Karolina Kosińska/Aleksandra Rosolska (KS Warszawianka); w grze mieszanej Magda Linette/Mateusz Szmigiel (WKS Grunwald Poznań/KS Górnik Bytom).