Sport.pl

Ferguson do Ronaldo: Za dwa tygodnie masz stawić się na treningu

Alex Ferguson nakazał Cristiano Ronaldo, by ten zameldował się w Manchesterze United w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Szkot liczy, że zawodnik osobiście utnie temat ewentualnego transferu.
Ronaldo powtarza za Blatterem: Jestem niewolnikiem »

Szkoleniowiec "Czerwonych Diabłów" jest wściekły na Ronaldo po tym, jak skrzydłowy przyznał rację Seppowi Blatterowi i uznał, że jest traktowany przez klub jak niewolnik. 23-latek stwierdził, że władze mistrza Anglii rujnują jego marzenia o przeprowadzce do Madrytu.

Zespół MU wyjeżdża w najbliższy czwartek na dziesięciodniowy objazd po południowej Afryce, skąd wróci 28 lipca. Ferguson oświadczył, że tego dnia będzie czekał na Ronaldo w Carrington, klubowej bazie treningowej. Szkot oczekuje, że zawodnik stawi się na treningu i wyjaśni spekulacje na temat jego transferu w bezpośredniej rozmowie z trenerem.

Mimo że Ronaldo przez najbliższe tygodnie nie będzie mógł podjąć treningów z drużyną, Ferguson liczy, że zawodnik wróci pod jego skrzydła jak najszybciej i medialny cyrk, który powstał wokół Portugalczyka wreszcie się skończy.

Wszyscy w klubie z Old Trafford stracili już cierpliwość do młodego gwiazdora. Władze MU stanowczo sprzeciwiły się ostatniej wypowiedzi Ronaldo, który zasugerował, że jest traktowany jak niewolnik.

Mimo twardego stanowiska angielskiego klubu, Ronaldo coraz bardziej otwarcie sygnalizuje chęć opuszczenia szeregów triumfatora ostatniej edycji Ligi Mistrzów. W wywiadzie dla portugalskiej telewizji piłkarz powiedział, że potrzebuje nowych wyzwań i nie zamierza wiązać swojej przyszłości z dotychczasowym pracodawcą.

Na Old Trafford wciąż jednak wierzą, że im szybciej Ronaldo wróci do Anglii, tym łatwiej, podejmując rehabilitację, zapomni o całym zamieszaniu i z dala od mediów będzie mógł skupić się na przygotowaniach do sezonu.

Ronaldo wyleczy się... akurat na start Primera Division »

W sporze między Ronaldo a Manchesterem United trzymasz stronę...