Liverpool rezygnuje z Villi, ale walczy o Keane'a

Trener Liverpoolu Rafa Benitez przyznał, że klub nie będzie się starał o pozyskanie napastnika Valencii Davida Villi. Potwierdził też, że celem transferowym ?The Reds? jest teraz napastnik Tottenhamu Robbie Keane.
Crouch przechodzi z Liverpoolu do Portsmouth »

Po świetnym występie na Euro David Villa stał się głównym celem transferowym dla wielu klubów. Hiszpański napastnik był w Austrii i Szwajcarii nie do zatrzymania i został królem strzelców turnieju. Na pozyskaniu piłkarza Valencii najbardziej zależało Liverpoolowi. W zespole "The Reds" gra już Fernando Torres, z którym Villa stworzył niezwykle efektowny i skuteczny atak podczas Euro. Kiedy z Anfield road pożegnał się Peter Crouch (sprzedany do Portsmouth za 10 mln funtów) wydawało się, że hitowy transfer jest już bardzo blisko. Benitez jednak zmienił zdanie.

- Mówiłem ostatnio, że Villa jednym z nazwisk, które są na naszej liście, ale mogę powiedzieć, że w tej chwili nie ma szans na transfer - przyznał Benitez. - Wiemy, że Villa to świetny zawodnik, znamy jego cenę i wiemy jakich zawodników mamy w składzie. Rozważając te wszystkie kwestie doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy kogoś innego - dodał Hiszpan.

Benitez ma na myśli Irlandczyka Robbie'go Keane'a, który w poprzednim sezonie strzelił dla Tottenhamu 15 goli w Premier League. - Keane to jeden z naszych celów i tak - to prawda - jesteśmy w kontakcie i zobaczymy co z tego wyjdzie - zdradził Benitez. Trener Liverpoolu uważa, że Keane doskonale pasuje do taktyki zespołu i byłby wielkim wzmocnieniem dla "The Reds". - Keane z pewnością jest zawodnikiem, który gra inteligentnie, a my szukamy kogoś, kto szybko wpasuje się w nasz system i będzie wzmocnieniem - chwali Irlandczyka Benitez.

Przed nowym sezonem do Liverpoolu przeszli już Włoch Andrea Dossena z Udinese (za 8 mln funtów), oraz Szwajcar Phillipe Degen z Borussi Dortmund (wolny transfer). Benitezowi marzy się jeszcze transfer reprezentanta Anglii Garetha Barry'ego, ale Aston Villa żąda za niego aż 18 milionów funtów.

Blatter porównuje - długoterminowe kontrakty to niewolnictwo »

Ronado powtarza za Blatterem: Jestem niewolnikiem