Sport.pl

W piątek test, jak się gra na sztucznej trawie

Dziś uroczyste otwarcie nowego obiektu sportowego w Toruniu - piłkarskiego boiska ze sztuczną trawą.
Przez ostatnie lata miejscy trenerzy oraz zawodnicy regularnie narzekali na brak takiej nawierzchni. Na treningi na sztucznym boisku jeździli do Włocławka i Bydgoszczy.

Teraz takiego problemu nie będzie - nowy obiekt, wraz z efektownym oświetleniem, kosztował miasto prawie 3,5 mln zł. Dzisiejsza uroczystość rozpocznie się o godz. 20. Chwilę później na boisko wybiegną dwa zespoły - "Gwiazdy Elany" i "Gwiazdy Reszty Świata". Kibice będą mogli zobaczyć m.in. były zawodników toruńskiego klubu - Jarosława Maćkiewicza, Erwina Chrzanowskiego, Jacka Kota, Macieja Hanczewskiego. Przeciwko nim zagrają m.in. byli hokeiści (Adam Fraszko, Robert Fraszko, Marek Górecki, Jarosław Morawiecki, Stanisław Byrski), trenerzy futbolu (Ryszard i Zbigniew Figurscy) oraz żużlowcy (Adrian i Stanisław Miedzińscy, Karol i Jan Ząbik, Mirosław Kowalik). Organizatorzy z premedytacją ustalili rozpoczęcie pokazowego meczu na tak późną porę - druga połowa towarzystkiego spotkania ma być rozgrywana przy sztucznym oświetleniu. Wstęp dla kibiców jest wolny.

Syntetyczna nawierzchnia przy Szosie Chełmińskiej przeszła już swój pierwszy test. W tym tygodniu trenowali na niej piłkarze, którzy kandydują do II-ligowego zespołu Elany. Trener Wiesław Borończyk wybrał już najciekawszych zawodników i zdecydował, którzy dotychczasowi gracze pożegnają się z drużyną. Umowa nie zostanie przedłużona m.in. z Adamem Cieślińskim. To napastnik, o którego torunianie jeszcze kilka miesięcy temu bardzo zabiegali. W rundzie wiosennej ubiegłego sezonu w ataku Elany niczym nie imponował - stąd decyzja o rozstaniu.