Tylko Motor zwycięski

Piłkarscy ligowcy z naszego regionu przygotowują się do rozgrywek. Wczoraj zespoły z Lubelszczyzny rozegrały mecze kontrolne. Wygrał Motor, zremisowały Górnik i Hetman.
Przebywający na zgrupowaniu w Straszęcinie piłkarze I-ligowego Motoru pokonali trzecioligową Stal Rzeszów 2:0. Drużyna lubelska przeważała przez większą część spotkania. Motor mógł wygrać wyżej, ale świetnych sytuacji do zdobycia gola nie wykorzystali Marcin Syroka i Piotr Kamiński. Obie bramki padły po akcjach zespołowych. W drużynie lubelskiej zagrał Anglik Glen Kamdarr, który prawdopodobnie otrzyma jeszcze szansę występu w kolejnych sparingach. - Jutro podopieczni Ryszarda Kuźmy i Mirosława Kosowskiego przed południem grać będą z II-ligową Stalą Poniatowa, a wieczorem w meczu charytatywnym zmierzą się w Gorlicach z miejscowym Glinikiem - mówi Andrzej Szwabe, rzecznik prasowy Motoru. - W sobotę nasi piłkarze kończą zgrupowanie w Straszęcinie, a w niedzielę będą mieli dzień odpoczynku. Od poniedziałku będą trenowali na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich.

Motor 2 (2)

Iwanicki (15.), Popławski (33.)

Stal 0

Motor: Przygoda (46. Mierzwa) - Zawadzki, Falisiewicz, Żmuda (46. Ptaszyński), Lenart (46. Maciejewski) - Syroka (46. Maziarz), Lipecki (46. Kamdarr), Wawrzyńczok (46. Rafał Król) - Popławski (46. Kopański), Kamil Król (46. Kamiński), Iwanicki (46. Kowalczyk).

Bez fajerwerków

Łęcznianie trenujący od 6 lipca na obozie w Ciechanowie rozegrali trzeci już sparing przed nowym sezonem. W Płocku zmierzyli się z Wisłą, z którą będą walczyć w zbliżających się I-ligowych rozgrywkach. W pierwszej części lepiej prezentował się zespół Krzysztofa Chrobaka, w drugiej role się odwróciły. Jedyną bramkę dla Górnika zdobył w 26. minucie gry Rafał Niżnik strzałem z rzutu karnego. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu Wisła wyrównała za sprawą Tomasza Grudnia po podaniu Ireneusza Kowalskiego. Trener łęcznian w każdej połowie wystawił do gry dwie różne jedenastki. Po raz pierwszy w górniczych barwach zagrali testowani Andrzej Niewulis (Wigry Suwałki) i Krzysztof Kazimierczak (Polonia Warszawa).

Wisła P. 1 (0)

Grudzień (89.)

Górnik Ł. 1 (1)

Niżnik (26.)

Wisła: Gubiec - Żytko, Samuel de Aranjo, Jarczyk, Lasocki - Grzeszczyk, Sielewski, Mierzejewski, Majkowski, Grudzień - B. Wiśniewski oraz J. Wiśniewski, Kowalski, Wyszogrodzki, Gregorek.

Górnik: Kozioł - Tomczyk, Mazurkiewicz, Rafalski, Kazimierczak - Nazaruk, Bartoszewicz, Nikitović, Niżnik, Truszkowski - Surdykowski oraz w II połowie Giertl - Głowacki, Niewulis, Stefaniuk, Musuła - Stachyra, Sołdecki, Bugała, Michalak - Flis, Udoudo

Kolejny gol Habiana

W pierwszym sparingu podczas zgrupowania w słowackim Humennem II-ligowy Hetman zremisował 1:1 z grającym w tej samej klasie miejscowym Chemlonem. Już w 6. minucie prowadzenie dla zamościan uzyskał Ukrainiec Andriej Habian ze Spartakusa Szarowola, który trafił też w meczu ze Stalą Poniatowa. Kilkanaście minut później po rzucie karnym podyktowanym za zagranie piłki ręką przez Wojciecha Wolańskiego wyrównał Rusłan Ibalski. Bliższy wygranej był jednak Hetman. Kamil Sawa i Jakub Polniak trafiali piłką w słupek, a po strzale Przemysława Kity miejscowi obrońcy wybijali piłkę z linii bramkowej. - Mogliśmy wygrać, wynik nie przynosi nam jednak ujmy. To był nasz drugi mecz w ciągu dwóch dni. Boisko było dobrze przygotowane, mamy tu niezłe warunki do pracy - ocenił Zbigniew Pająk, II trener zamojskiego klubu.