Juniorzy startują w Bydgoszczy

Tylko dyskobolowi Mateuszowi Suchockiemu z województwa podlaskiego udało się we wtorek awansować do finałów mistrzostw świata juniorów rozgrywanych w Bydgoszczy.
Zawodnik Podlasia Białystok w eliminacjach uzyskał 55,80 m, co było ósmym wynikiem wśród wszystkich startujących. Finał tej konkurencji zostanie rozegrany dziś.

Niewiele zabrakło aby w finale skoku wzwyż mogła rywalizować Martyna Bielawska, również z Podlasia. Białostoczanka pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 178 cm. Z takim samym rezultatem do finału weszło pięć zawodniczek. Pech Bielawskiej polegał na tym, że ona dopiero za drugim razem pokonała wysokości 174 i 178 cm, a wyprzedzające ją zawodniczki na tych wysokościach miały mniej strąceń.

O pechu może mówić także Karolina Mor z Hańczy Suwałki, która mimo rekordu życiowego także nie wystąpi w finale. Suwalczanka w ostatnim, trzecim rzucie, posłała oszczep na odległość 50,53 m, a ostatnia zawodniczka, która zakwalifikowała się do najlepszej 12, uzyskała więcej o 45 cm.

Do półfinału na 400 m nie zdołał przebić się Arkadiusz Wojno z Prefbetu Śniadowo. Podopieczny Andrzeja Korytkowskiego w biegu eliminacyjnym zajął czwarte miejsce z czasem 48,17 s. Awans uzyskiwało trzech pierwszych z każdego biegu plus trzech z najlepszymi czasami.

Z dalszej rywalizacji odpadł także sprinter Narwi Łomża Artur Zaczek. W swojej serii eliminacyjnej z czasem 10,86 s zajął czwarte miejsce.

Także na eliminacjach w rzucie młotem występ zakończyła Joanna Fiodorow z Technika Augustów. Augustowianka z wynikiem 54,36 m w swojej grupie zajęła ósme miejsce.

Zupełnie nie wyszedł start Magdalenie Stankiewicz z Prefbetu Śniadowo. Lekkoatletka w swojej serii biegu na 800 m z czasem 2:15,02 przybiegła na ostatnim miejscu.