Sport w skrócie

Trenują z kadrą

SIATKÓWKA

Dwóch siatkarzy Radomskiego Centrum Siatkarskiego Wojciech Ferens i Kacper Gonciarz przebywają na zgrupowaniu kadry Polski kadetów, które odbywa się w Krośnie. Ferens ćwiczy z reprezentacją już od pierwszego lipca, natomiast Gonciarz dojechał na obóz w miniony poniedziałek, po wyleczeniu kontuzji mięśni brzucha. Najlepsi polscy kadeci zakończą zgrupowanie 17 lipca. Trzy dni później pod okiem trenerów kadry rozpoczną kolejne zgrupowanie. Tym razem bazą kadetów będzie ośrodek w Trzciance koło Piły.

Nasi w czołówce

SIATKÓWKA PLAŻOWA

Dwa duety z regionu radomskiego wystartowały w finałach mistrzostw Polski młodzików w siatkówce plażowej. W Katowicach o medale w tej kategorii wiekowej zmagali się siatkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego z Przysuchy Rafał Majewski/Adrian Kucharczyk oraz zespół Radomskiego Centrum Siatkarskiego Łukasz Zugaj/Dominik Kiernoz. Nasze drużyny spisały się w miarę możliwości. Siatkarze z Przysuchy zajęli czwarte, natomiast radomianie - siódme miejsce.

Po medal do Grecji

ZAPASY

Łukasz Fafiński, zawodnik Olimpijczyka Radom, weźmie udział w rozpoczynających się w tym tygodniu w Grecji akademickich mistrzostwach świata w zapasach w stylu klasycznym. Zapaśnik radomskiego klubu, na co dzień student gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, decyzją zarządu głównego Akademickiego Związku Sportowego znalazł się w siedemnastoosobowej reprezentacji Polski żaków. Radomianin w Salonikach wystąpi w kategorii wagowej do 74 kg.

Jedynaczka z regionu

LEKKOATLETYKA

Zawodniczka Olimpu Kozienice Anna Pacholec jest jedyną reprezentantką z regionu radomskiego, która wystartuje w rozpoczętych w poniedziałek w Bydgoszczy mistrzostwach świata juniorów. Lekkoatletka z Kozienic pobiegnie w reprezentacyjnej sztafecie 4 x 400 metrów. Oprócz biegaczki Olimpu drużynę tworzą: Ewa Jaciniak (SKB Kraśnik), Joanna Linkiewicz (MKS MOS Wrocław) i Kamila Nowak (Orzeł Warszawa).