Złote medale olsztyńskich Smoczych Łodzi

Ponad 600 zawodników wzięło udział w rozgrywanych w Olsztynie Otwartych Mistrzostw Polskich Smoczych Łodzi. Aż cztery razy na najwyższym podium stawały załogi ze stolicy Warmii i Mazur

Łącznie na Jeziorze Krzywym ścigało się 25 polskich osad. Nie brakowało ekip również z takich miast jak Gdańsk, Warszawa, Chełmno czy Wrocław. Jedną z silniejszych ekip była ta z Olsztyna, która wygrała wyścigi: Open na 500 m., Mikst na 200 m oraz Fan na 200 i 500 m. OKS bronił pierwszego miejsca w kategorii Open na 200 m, który wywalczya na poprzednich mistrzostwach. Niestety, na mecie był drugi (zwyciężył KKS Wrocław).

- Jestem pod wrażeniem organizacji, choć nie obyło się bez problemów - mówi Wacław Sklinsmont, który prowadził osadę Forda. - Na przykład szybko musieliśmy się przemieszczać od miejsca startu do mety. Trzeba było w krótkim czasie pokonać 200 m. po piachu. Ale zawodnicy, którzy brali udział w zawodach, byli zachwyceni. Ekipy z Olsztyna mają również powody do zadowolenia.

Mistrzostwa Polski to pierwsza tegoroczna poważniejsza impreza, w której wzięli udział olsztyńscy zawodnicy. Przed OKS-em jeszcze m.in. Mistrzostwa Europy Reprezentacji Narodowych w Sabaudii we Włoszech (odbędą się na początku września) i Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Gdańsku (rozpocznie się 27 września).