Sport w skrócie

Srebrny Akwedukt

Drużyna Akweduktu MAC Edukacja Kielce zdobyła w Dębnie srebrny medal Klubowych Mistrzostw Polski Sztafet Triatlonowych. Kielczanie w składzie Przemysław i Dominik Szymanowscy oraz Mikołaj Luft (każdy do pokonania miał 400 m pływania, 8 km jazdy na rowerze i 2 km biegu) przegrali jedynie o 37 s z IronManem Szczecin. Brąz zdobył UKS Bielany Warszawa.

Dwoje w kadrze na MŚ

Dwójka reprezentantów województwa rozpoczyna we wtorek w Bydgoszczy udział w 12. Mistrzostwach Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce. W liczącej 69 osób reprezentacji Polski znaleźli się 800-metrowiec 19-letni Wojciech Jarosz z Juventy Kobex Starachowice i specjalistka od biegu na 3 km z przeszkodami 18-letnia Liliana Wódkowska z WiR-u Łopuszno. Finały tej pierwszej konkurencji w piątkowy wieczór, a przeszkody dzień później.

MP na KSZO

We wtorek o godz. 11 meczem Lechii Gdańsk z Wisłą Płock rozpoczynają się na obiekcie KSZO przy ul. Świętokrzyskiej w Ostrowcu finały mistrzostw Polski juniorów młodszych (rocznik 1991) w piłce nożnej. Stawkę finalistów uzupełniają SMS Łódź i pogromca gospodarzy Salos Szczecin (zagrają o 17). Kolejne mecze w czwartek, a zakończenie imprezy w sobotę.

Polska na dwunastym

Na tej pozycji zakończyła Otwarte Mistrzostwa Europy do lat 18 w Piłce Ręcznej w Szwecji reprezentacja Polski z trzema kielczankami - Edytą Szymańską, Kingą Lalewicz i Karoliną Wałcerz w składzie. W drugiej fazie podopieczne Adama Pecolda pokonały najpierw 29:27 (20:15) Bułgarię, a potem 21:16 (11:10) Szwajcarię. Zagrały jednak o 11. miejsce, bo miały zaliczoną porażkę z eliminacji z Islandią. W ostatnim pojedynku Polki przegrały jednak 21:26 (8:16) z Austrią. W tych pojedynkach z kielczanek na listę strzelców wpisywała się (sześć razy) tylko Szymańska.

Plażówka dla kielczan

Piotr Strzycki i Jacek Adamski z Kielc wygrali Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej na basenie MOSiR-u w Kielcach. W finale pokonali 2:0 (21:19, 21:19) duet reprezentujących Cieszyn braci Grzegorza i Krzysztofa Wanatów. Trzecie miejsce przypadło parze z Radomia Radosławowi Kiernozowi i Marcinowi Ciapale, a czwarte - Jerzemu Wuttke i Witoldowi Poincowi (Warszawa). W turnieju wystartowało 25 par, zgromadził też sporo kibiców (a wśród nich szefa PLS-u Artura Popkę).