Klub z San Marino chce sprowadzić Romario i Schumachera

- Nasze szanse wynoszą 70 proc. - mówi dyrektor sportowy klubu. S. S. Murata liczy na to, że z Romario w składzie łatwiej byłoby przebrnąć eliminacje Ligi Mistrzów. Mistrz San Marino wkrótce zagra w pierwszej rundzie eliminacyjnej rozgrywek i chciałby namówić brazylijską legendę na powrót z emerytury.
Widzew chce wprowadzić kuratora do PZPN »

W wtorek 15 lipca Murata zmierzy się w pierwszym meczu eliminacyjnym z IFK Goteborg.

- Szanse na ujrzenia Romario w naszej koszulce to jakieś 70 procent - powiedział dyrektor sportowy Muraty, Denis Casadei.

42-letni Romario ogłosił w kwietniu zakończenie kariery. Utrzymuje, że zdobył w życiu ponad tysiąc goli. Bez względu na stan faktyczny, był jednym z największych brazylijskich futbolistów.

Muracie udało się skaptować w zeszłym roku w identycznej sytuacji byłego defensora Romy, Aldaira. Teraz zespół liczy, że także i on pomoże w starciu ze Szwedami, a brazylijska para 42-latków pomoże w sprawieniu sensacji.

Casadei wpadł też na pomysł, żeby poprosić siedmiokrotnego mistrza Formuły 1, Michaela Schumachera, aby i on zagrał dla jego drużyny. Schumacher znany jest ze swojej miłości do futbolu i naprawdę sporych umiejętności. Na ten ruch jednak się nie zanosi.

- Sprawa z Schumacherem jest dużo trudniejsza. Ktoś mógłby zarzucić, że zależy nam tylko na rozgłosie. Prawda jest taka, że interesuje nas to, co wydarzy się na boisku. Romario byłby dla nas wspaniałym wzmocnieniem - zastrzega Casadei.

Manchester City zrezygnował z 10 zawodników >