Łodzianka mistrzynią Polski

Teresa Dobija zdobyła złoty medal w lekkoatletycznych mistrzostwach Polski w Szczecinie. Zawodniczka AZS Łódź skoczyła w dal 6,58 m. To tylko 10 cm mniej niż wynosi minimum olimpijskie.

W pierwszym dniu zawodów drugie miejsce w biegu na 5000 m zajął Artur Kozłowski (MULKS Sieradz) z czasem 13.57,88. Piotr Kędzia, który w tym sezonie miał najlepszy wynik w Polsce na 400 m, musiał zadowolić się trzecim miejscem z rezultatem 45, 94 s. Niestety, to za mało, żeby uzyskać prawo startu indywidualnego na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Ale podopieczny trenera Krzysztofa Węglarskiego i tak znalazł się w kadrze reprezentacji Polski w sztafecie na 4x400 m. W finale biegu na 400 m szóste miejsce zajął także inny zawodnik łódzkiego AZS - Patryk Baranowski, który uzyskał czas 46,48 s. Pod nieobecność kontuzjowanego Daniela Dąbrowskiego sztafeta AZS zajęła trzecie miejsce: Łodzianie pobiegli w składzie: Baranowski, Kędzia, Sebastian Porządny i Michał Wielgus. Nieźle spisała się ich koleżanka klubowa Agata Bednarek - szósta na 400 m. Czwarty na dystansie 1500 m był Tomasz Osmulski z łódzkiego RKS, ale pobił rekord życiowy (3.47,25 min). W trójskoku brązowy medal zdobyła Aneta Sadach (KB Geotermia Uniejów) (13,63 m). W rzucie dyskiem piąty był Robert Urbanek (MKLA Łęczyca) z wynikiem 56, 36 m.