Złoto Rostkowskiej na mistrzostwach Polski

Zawodniczka Athletics Jakać Młoda Anna Rostkowska zdobyła mistrzostwo Polski w biegu na 800 m. Wicemistrzynią Polski została Justyna Korytkowska z Prefbetu Śniadowo, a brązowy medal przypadł sprinterowi Podlasia Białystok, Kamilowi Kryńskiemu

Rostkowska na mistrzostwach rozgrywanych w Szczecinie miała nadzieję na przebiegnięcie dystansu 800 m w co najwyżej dwie minuty, a to dałoby jej przepustkę na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Niestety, tego warunku nie spełniła. Chociaż wygrała, to dystans pokonała w 2:01,90 min. Wczoraj próbowała swych sił na 1500 m. Jednak w tym przypadku też nie zdołała wypełnić minimum, a osiągnięty czas (4:18,45 min) dał jej czwarte miejsce.

Bardzo dobrze na mistrzostwach spisała się jedyna reprezentantka Prefbetu Śniadowo Justyna Korytkowska. Biegaczka w konkurencji 3000 m z przeszkodami zajęła drugie miejsce z czasem 10:24,51 min. W tym biegu ósma była Anna Wojtulewicz (11:11,28 min) z Podlasia Białystok.

Rekord życiowy w biegu na 200 m ustanowił sprinter Kamil Kryński z Podlasia. Czas 21,08 sek. młodemu białostoczaninowi pozwolił zdobyć brązowy medal.

Był to trzeci krążek mistrzostw dla białostockiego klubu. Jeszcze w piątek, jak już pisaliśmy, mistrzowskie tytuły obroniły w pchnięciu kulą Krystyna Zabawska i w skoku wzwyż Kamila Stepaniuk. Z tych dwóch zawodniczek tylko Zabawska już wcześniej uzyskała minimum uprawniające do występu na igrzyskach w Pekinie. Stepaniuk w Szczecinie wygrała z wynikiem 189 cm, a wskaźnik A na igrzyska wynosi 195 cm.

Z kolei niewiele ponad dwie sekundy zabrakło Michałowi Smalcowi z Podlasia do brązowego medalu na dystansie 5000 m. Ostatecznie z czasem 14:00,67 min białostoczanin zajął piąte miejsce. Na tej samej pozycji w rzucie młotem uplasowała się jego koleżanka klubowa Malwina Sobierajska. Młociarka ukończyła zawody z wynikiem 61,80 m, co znacznie odbiega od jej tegorocznego rekordu życiowego - 67,38 m. Gdyby powtórzyła "życiówkę" dałoby to jej trzecie miejsce.

Do finałowej ósemki w pchnięciu kulą zakwalifikowali się także z Podlasia Krzysztof Krzywosz i Piotr Radziwon. Ostatecznie Krzywosz z wynikiem 18,62 m zajął szóste miejsce, a Radziwon z rezultatem 17,58 był ósmy.

Na siódmym miejscu rzut oszczepem z wynikiem 72,13 m ukończył Hubert Chmielak z Hańczy Suwałki.