Sport.pl

Waży się przyszłość Arszawina. Wyższe zarobki czy Barcelona?

Właściciel Chelsea oficjalnie zaoferował 12 mln funtów za Andrieja Arszawina, najlepszego piłkarza Rosji podczas ostatniego Euro.
Barcelona chce Arszawina, ale 15 milionów euro to za mało »

Pisaliśmy już, że zawodnikiem Zenitu Sankt Petersburg interesują się czołowe europejskie kluby. Barcelona jest gotowa zapłacić za 27-letniego napastnika 15 mln euro, co wydawało się propozycja idealną - bo sam Arszawin nie ukrywa, że to jego klub-marzenie. Jednak podobną sumę jest gotowy wyłożyć Roman Abramowicz. To jednak za mało, żeby przekonać szefów Gazpromu, głównego sponsora mistrza Rosji. To oni decydują o najważniejszych sprawach w klubie z St. Petersburga.

Podczas spotkania z prezesem Zenita Aleksandrem Diukowem piłkarz dostał iście piekielną propozycję przedłużenia kontraktu do końca 2010 roku. Miałby teraz zarabiać 3 mln euro, czyli ponad milion więcej niż do tej pory! Arszawin poprosił o kilka dni do namysłu. - Jeśli nadal będzie chciał odejść, wtedy będziemy zastanawiać się nad ceną - stwierdził jeden z szefów klubu. Jedna z gwiazd Euro 2008 ma poważny dylemat.

Gazprom zdecyduje o przyszłości Arszawina »