Mistrzowskie enduro pod Piekoszowem

Ponad 100 najlepszych w Polsce specjalistów od rajdów enduro będzie w sobotę i w niedzielę ścigać się na trasach wokół Piekoszowa. Powód? Siódma i ósma runda mistrzostw Polski i Pucharu PZM.
We wrześniu ubiegłego roku w regionie odbywały się finałowe eliminacje MP i mistrzostw Europy (wokół Nowin). Teraz trasy zostały zmienione - bazą zawodów będzie Piekoszów (ul. Czarnowska). Potem do pokonania będą 58-kilometrowe pętle przez Zawadę, Szewce, Zalesie, Janów Górny i z powrotem do Piekoszowa. W Janowie usytuowana została pierwsza z prób - enduro test, a niedaleko bazy firmy Gimax w samym Piekoszowie - cross. - Zwłaszcza ta pierwsza konkurencja jest atrakcyjna dla kibiców. Została usytuowana na zboczu, zawodnicy będą mieć do pokonania strome zjazdy i podjazdy oraz szybki odcinek po łące - zapowiada Andrzej Grzyb z KTM-u Nobi, który jest organizatorem wyścigów.

W sobotę mistrzowską pętlę (i testy) trzeba będzie pokonać cztery razy, a w niedzielę zaplanowano o jedno okrążenie mniej. Na starcie cała krajowa czołówka. Liderem klasyfikacji generalnej MP jest Marcin Frycz (prowadzi też w klasie E1). Szósty w punktacji łącznej (a czwarty w E1) jest najlepszy z zawodników gospodarzy, broniący tytułu mistrzowskiego Łukasz Bartos. - Będziemy mieć silną reprezentację, ponad 20 zawodników - dodaje Grzyb.

W tym sezonie cykl mistrzostw Polski również kończyć się będzie w regionie - w połowie września w okolicach Suchedniowa.