Finisz Wesołego w Radomiu

KOLARSTWO. Marek Wesoły z grupy CCC Polsat zwyciężył po finiszu z peletonu trzeci etap 19. edycji Międzynarodowego Wyścigu ?Solidarności? i Olimpijczyków, którego meta znajdowała się w Radomiu.
Koszulkę lidera wyścigu zachował kolega z drużyny Wesołego Krzysztof Jeżowski, który w Radomiu linię mety minął jako trzeci.

Peleton na trzeci etap wyścigu wyruszył w czwartek z Białobrzegów. Kolarze przejechali także przez inne miejscowości naszego regionu. Trasa o łącznej długości 162,9 km wiodła m.in. przez Przysuchę i Szydłowiec, gdzie zlokalizowano lotne finisze. Z kolei w Potworowie i Wierzbicy zawodnicy walczyli o dodatkowe premie finansowe na tzw. premiach specjalnych.

Wyścig rozpoczął się w środę w Łodzi, natomiast metę usytuowano w Jastrzębiu Zdroju. Kolarze w sumie mają do pokonania siedem etapów o łącznej długości 942 km. Impreza, w której udział wezmą zawodnicy z kategorii elita, umieszczona jest w kalendarzu imprez Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI w kategorii tourów europejskich klasy 1.