Sport w skrócie

Młot Szewczyka nie poleciał daleko

Nie udał się Dominikowi Szewczykowi z KKL-u Kielce występ w konkursie rzutu młotem na młodzieżowym meczu reprezentacji Polski z Niemcami w Rostocku. Uzyskał tam tylko 61,65 m (prawie 5 m gorzej od rekordu życiowego) i zajął w swej specjalności ostatnie, czwarte miejsce. Zwyciężył Niemiec Alexander Ziegler (69,46), a drugi z Polaków Michał Wiercioch był trzeci (65,32).

Ukraińskie Złote Jawory

Reprezentanci tego kraju - Nikoła Jachimczuk (31,2 min) i Natalia Jakimowicz (38,26 min) byli bezkonkurencyjni w rozgrywanym po raz piąty w Jaworzni Biegu na 10 metrów o Złoty Jawor. Najlepsi w stawce 80 zawodników wśród Polaków byli: drugi wśród panów Andrzej Lachowski ze Stąporkowa (32,37 min) oraz czwarta wśród kobiet Agnieszka Nawrot z Jędrzejowa (45,33 min).

Awaria peugeota w Belgii

Na czwartym odcinku specjalnym zakończył swój udział w kolejnej eliminacji rajdowych samochodowych mistrzostw Europy - Rajdzie Ypres w Belgii - Michał Sołowow. Powodem była awaria zawieszenia w jego peugeocie 207. Rajd wygrał kierowca gospodarzy Freddy Loix, a kielczanin utrzymał drugą lokatę w klasyfikacji generalnej RSME. Sołowow ma 27 pkt - 19 mniej od lidera z Włoch Luki Rosettiego.

Zaczął od drugiego

Dwa drugie miejsca to dorobek z pierwszych w sezonie startów w mistrzostwach Polski w formule F-2000 broniącego tytułu Michała Gila z Automobilklubu Kieleckiego. Czwarta i piąta eliminacja odbywała się przy okazji zawodów na torze w niemieckim Lausitz. To samo miejsce Gil zajmuje w klasyfikacji generalnej. Prowadzi zwycięzca wszystkich dotychczasowych eliminacji Maurycy Kochański z Rzemieślnika.

Wycisnęli dziewięć medali

To dorobek świętokrzyskich siłaczy z mistrzostw Polski juniorów i juniorek do lat 18 w wyciskaniu sztangi leżąc. We Władysławowie wygrała Magdalena Białek (kategoria 75 kg, wynik 42,5 kg), drugie były Justyna Jedlikowska (56 kg, 42,5 kg) i Kinga Sałata (82,5 kg, 37,5 kg), a trzecie Karolina Dzioba (52 kg, 30 kg) oraz Luiza Banczerowska (60 kg, 42,5 kg; wszystkie Black&White Ostrowiec). Wśród mężczyzn złoty medal wywalczył Michał Kwiecień (82,5 kg, 140 kg), srebrny - Dariusz Denkowski (125 kg, 172,5 kg; obaj Black&White) oraz Mariusz Stąpor (110 kg, 172,5 kg; Wiking Starachowice), a brązowy Marcin Raczyński (pow. 125 kg, 85 kg). W klasyfikacji drużynowej ostrowczanki sklasyfikowano na drugiej pozycji, a ich klubowych kolegów na trzeciej.