Świetny występ Mikołajczyk

Dwa złote medale rozgrywanego w Poznaniu Pucharu Świata w kajakarstwie wywalczyła zawodniczka UKS Kopernik Bydgoszcz Beata Mikołajczyk.
W sobotę nasza kajakarka była razem z Anetą Konieczną, Edytą Dzieniszewską i Dorotą Kuczkowską w składzie czwórki, która zwyciężyła na 500 m.

Dzień później bydgoszczanka ponownie była najlepsza, tym razem jednak w K2 na 500 m w parze z Anetą Konieczną. Polki wyprzedziły dwójki z Hiszpanii i Niemiec.

- Sukces cieszy, ale na zawodach zabrakło bardzo silnych osad z Węgier i Niemiec. Na olimpiadzie to właśnie te państwa będą naszymi największymi rywalami. Do czasu wyjazdu na Igrzyska czeka nas jeszcze sporo pracy. Regaty w Poznaniu pokazały jednak, że wszystko idzie w dobrym kierunku - powiedziała po zawodach Mikołajczyk.

W K4 na 1000 m drugą lokatę wywalczyła nasza czwórka z inną kajakarką Kopernika Karoliną Wysocką.

Tym razem poza podium znalazł się wicemistrz świata Mariusz Kujawski. Kajakarz Zawiszy w K2 razem z Adamem Seroczyńskim w finale na 1000 m dopłynął do mety na piątej pozycji. Znacznie gorzej poszło tej osadzie na dystansie o połowę krótszym, gdzie zajęli siódme miejsce, ale w finale B.