Siatkówka. Bratobójczy finał w Uranii

W finale X Międzynarodowego Turnieju Młodzików o Puchar Prezydenta Miasta Olsztyn niespodziewanie znalazły się dwie miejscowe drużyny. Ostatecznie reprezentacja AZS UWM I (rocznik 1993) pokonała swoich o rok młodszych kolegów z AZS UWM II - w setach 2:0
Dostać się do finału łatwo jednak nie było, ponieważ w hali Urania chrapkę na zwycięstwo miało aż 12 drużyn z Polski, Włoch i Ukrainy. Po turnieju nikt jednak nie miał wątpliwości, że zmagania wygrała zdecydowanie najlepsza drużyna.

- Ja najbardziej cieszę się z tego, że w finale spotkały się dwie olsztyńskie ekipy - mówi Dariusz Kurpis, trener AZS UWM I. - Chłopcy z obu naszych zespołów rozegrali wiele dobrych pojedynków. Jestem bardzo zadowolony z poziomu gry, który zaprezentowali moi podopieczni, bo wystartowaliśmy w tym turnieju praktycznie z marszu. Obecnie przechodzimy okres roztrenowania i widać było, że z meczu na mecz graliśmy coraz lepiej. O sile mojego zespołu stanowią wszyscy, nie mam lidera w drużynie, bo każdemu zdarzają się lepsze i gorsze dni. Nasi zawodnicy na pewno zasłużyli na pochwałę.

Dla zwycięzców turnieju w Olsztynie to ostatni sezon w tej kategorii wiekowej.

- W przyszłym roku przechodzimy do pierwszego rocznika kadeta - kontynuuje Dariusz Kurpis. - Będziemy więc dużo pracować nad jakością siatkówki. Chcemy liczyć się w rozgrywkach szczebla centralnego, bo różnica poziomów gry jest wielka. Tym bardziej zadowolony jest z postawy naszych młodszych siatkarzy, jest tam wielu perspektywicznych zawodników. Zresztą podczas tego turnieju było widać, że warunkami fizycznymi niewiele odbiegają od starszych kolegów. Oni w przyszłości będą się liczyć w siatkówce.

Klasyfikacja końcowa: 1. AZS UWM I Olsztyn, 2. AZS UWM II Olsztyn, 3. Kasztelan Międzyrzec, 4. Chemik Bydgoszcz, 5. Jurand Malbork, 6. Sparta Braniewo, 7. Dębina Nieporęt, 8. Karo Strzelce, 9. Łuck (Ukraina), 10. Metro Warszawa, 11. Stoczniowiec Gdańsk, 12. Perugia (Włochy).

Skład AZS UWM I Olsztyn: Dawid Czerniawski, Marcin Kamiński, Piotr Kowalczyk, Paweł Pućko, Arkadiusz Liszewski, Krzysztof Lewandowski, Gracjan Godlewski, Mateusz Tobiasz, Piotr Łazuka, Maciej Mikita, Krzysztof Czetyrko, Jakub Urbanowicz, Jędrzej Kapisz, Tomasz Zając, Wojciech Dubkowski.