Międzynarodowy casting w KSZO Ostrowiec

Umiejętności m.in. Słowaków, Nigeryjczyków i piłkarzy z Kamerunu sprawdzał na sobotnim castingu trener KSZO Ostrowiec Andrzej Wiśniewski. Żaden z nich szkoleniowca do siebie nie przekonał.
Wśród czarnoskórych zawodników był m.in. 23-letni Daniel Onyekachi z Hetmana Zamość (w ubiegłym sezonie strzelił pięć bramek, w tym jedną w meczu z KSZO), ale i jego ostrowieccy działacze odesłali do domu. Podobnie jak stopera Pawła Odrzywolskiego z Podbeskidzia Bielsko-Biała. - Z castingu pozostawiliśmy dwóch zawodników i z nimi prowadzimy rozmowy. Niewykluczone, że na dniach podpiszemy kontrakty - informuje tylko Zdzisław Kapka, prezes klubu.

W temacie innych wzmocnień włodarze KSZO są również tajemniczy, ale wiadomo, że w kręgu ich zainteresowań są m.in. 26-letni pomocnik Radomiaka Marcin Trzaskalski i o trzy lata młodszy bramkarz Stali Stalowa Wola Stanisław Wierzgacz. Na testy do Stalowej Woli natomiast wybiera się Adrian Sobczyński, który dzisiaj ma rozwiązać umowę z ostrowieckim klubem. Bardzo bliski opuszczenia KSZO jest też bramkarz Rafał Kwapisz.

Kolejna grupa potencjalnych kandydatów do gry w Ostrowcu ma się pojawić na środowym sparingu z mistrzem Młodej Ekstraklasy Wisłą Kraków (godz. 18, stadion przy Świętokrzyskiej). Przypomnijmy, że do tej pory kontraktami z drugoligowcem związali się Słowak Tomas Libić oraz Mateusz Bigosiński z juniorów Lecha Poznań.