Sport w skrócie

Kielczanie z medalem

Reprezentacja Polski z dwoma zawodnikami Akweduktu MAC Edukacja Kielce Filipem Szołowskim i Przemysławem Szymanowskim oraz Piotrem Grzegórzkiem ze Szczecina wywalczyła brązowy medal na akademickich mistrzostwach świata w triatlonie na dystansie olimpijskim w tureckim Erdeku. Indywidualnie Szołowski był 10., a Szymanowski 18.

Granat w III lidze

W rewanżowym meczu barażowym o miejsce w małopolsko-świętokrzyskiej grupie nowej III ligi piłkarskiej Granat Skarżysko przegrał po bramce Krzysztofa Józkowicza w 83. minucie z rzutu karnego w Alwerni z miejscowym MZKS-em. W pierwszym pojedynku u siebie podopieczni Seweryna Dejworka wygrali jednak 2:0 i to oni uzupełnią stawkę trzecioligowców w nowym sezonie. Granat będzie dziewiątym po Naprzodzie Jędrzejów, Wiernej Małogoszcz, Czarnych Połaniec, Lubrzance Kajetanów, Neptunie Końskie, Orliczu Suchedniów, Piaskowiance Piaski i Pogoni Staszów zespołem z regionu w tej grupie.

Aktywny Skarżyński

19-letni Wojciech Skarżyński z DEK-u Meble Cyclo Korona zajął 47. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego orlików na mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym w Złotoryi. - Był aktywny, nawet znalazł się w ucieczce, która prowadziła wyścig od drugiej do piątej rundy - opowiadał jego trener Ryszard Kwaśniewski. Drugi z jego podopiecznych, Karol Wojciechowski, nie dojechał do mety mającego 174,4 km wyścigu. Wśród kolarzy do lat 23 rywalizowało 120 zawodników, a zmagania ukończyła połowa.