Przemysław Miarczyński na fali w Kieler Woche

Przemysław Miarczyński (SKŻ Sopot) jest pierwszy po siedmiu wyścigach w regatach w niemieckim Kieler Woche. Drugie miejsce wśród pań zajmuje Agata Brygota (AZS AWFiS Gdańsk)
Windsurfer Sopockiego Klubu Żeglarskiego, który przygotowuje się do występu na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, jest jak na razie bezkonkurencyjny podczas niemieckich regat. W pierwszych pięciu wyścigach Miarczyński przypływał na metę jako pierwszy. Dopiero w ostatnim wczorajszym wyścigu uznał wyższość rywali i ukończył wyścig jako szósty. Miarczyński z sześcioma punktami (im mniej, tym lepiej) zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugi Holender Casper Bouman ma na swoim koncie osiem punktów. W pierwszej dziesiątce zawodów windsurferów z Gdańsk i Sopotu znajdują się jeszcze: Piotr Myszka (AZS AWFiS) - 4. miejsce, 12 pkt i Maksymilian Wójcik (SKŻ) - 8. miejsce, 32 pkt.

W rywalizacji pań wiceliderką klasyfikacji generalnej jest Agata Brygota, mimo iż nie wygrała jeszcze ani jednego z siedmiu wyścigów. Polka uzbierała 21 pkt. Liderka Romy Kinzl (Niemcy) ma na swoim koncie tylko 9 pkt. Pierwsza dziesiątka regat jest iście trójmiejska. Trzecie miejsce w klasyfikacji zajmuje Anna Gałecka (SKŻ), która dwa razy przypływała na metę wyścigów jako druga. W sumie uzbierała 23 pkt. Na czwartej pozycji jest Marta Hlavaty (SKŻ) - 28 pkt. Hlavaty zwyciężyła wczoraj w pierwszym z dwóch startów. Dziewiąte miejsce zajmuje Małgorzata Białecka (SKŻ) - 49 pkt.

Regaty rozpoczęły się w środę i potrwają do niedzieli.