Sport w skrócie

PIŁKA NOŻNA

Zamłynie na piątkę

Drużyna Zamłynia ZA Kombud SA Radom zajęła piąte miejsce podczas finału Mistrzostw Polski juniorek, który rozegrano w Kostrzynie nad Odrą. Podopieczne Andrzeja Pluty zwyciężyły rozgrywki w grupie B, wygrywając wszystkie swoje mecze, kolejno z Gryfem Szczecin (5:2), Medykiem II Konin (1:0) i Golem Częstochowa (2:0). - Z taką formą i skutecznością ogralibyśmy nawet zespoły występujące w grupie A, które walczyły bezpośrednio o medale mistrzostw Polski. A dobra postawa zawodniczek radomskiego klubu z pewnością zaowocuje powołaniami do kadry narodowej - nie ma wątpliwości szkoleniowiec Zamłynia. Indywidualne wyróżnienie podczas turnieju otrzymała Beata Janicka.

Skład Zamłynia: Anna Goguła, Klaudia Kacprzak, Katarzyna Żak, Weronika Aszkiełowicz, Agata Podsiadła, Anna Szczytowska, Aleksandra Janicka, Beata Janicka, Ewelina Jurczak, Sylwia Marcinkowska, Aneta Zychla.LEKKOATLETYKA

W formie

Kolejny udany występ na ogólnopolskim mityngu rozegranym w Warszawie zanotowali reprezentanci ZTE Radom. Na stadionie Orła wśród seniorów pierwsze miejsca zajęli: Daniel Kossowski (100m - 10,71 s), Monika Szczęsna (100 m - 12,09 s) i Karol Boduła (tyczka - 4,40 m i dysk - 41,98 m). Boduła, który w najbliższą sobotę wystartuje na zawodach Pucharu Europy w wielobojach, wystąpił w Warszawie również w konkurencji rzutu oszczepem (51,38 m) i skoku wzwyż (185 cm). Kolejne miejsca na podium zajęli: juniorzy Marta Banasik (100 m) i Klaudia Stępień (dysk), juniorzy młodsi Patryk Sadkowski (400 m i 400 m ppł), Dominik Witczak (kula), Izabela Woźniak (100 m ppł) i Marta Wójcik (800 m) oraz młodzicy Martyna Różycka (kula i oszczep), Robert Marszałek (100 i 200 m), Adam Witkowski (100 i 200 m), Martyna Mąkosa (200 m) i Michał Kosowski (100 m).

W mityngu świetnie zaprezentowała się także Anna Pacholska z Olimpu Kozienice zajmując drugie miejsce w biegu na 400 m. Kozieniczanka jest jedyną przedstawicielką naszego regionu, która znalazła się w reprezentacji Polski na mistrzostwa świata juniorów w Bydgoszczy. Pacholska pobiegnie w sztafecie 4x400 m.