Góralska najlepsza w Suszu

Aleksandra Góralska z olsztyńskiego klubu Dago wygrała rywalizację pań podczas mistrzostw Polski, które odbywały się w miniony weekend w Suszu.

Trasa mistrzostw nie była łatwa, ponieważ trzeba było przepłynąć jeziorem Suskim prawie 2 km, następnie 90 km przejechać rowerem, a na koniec przebiec dystans 21 km.

Znacznie łatwiejsze były odbywające się jednocześnie eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, podczas których do przepłynięcia było 400 m, rowerem trzeba było pokonać 12 km oraz przebiec dystans 2 km. Nie zabrakło także amatorów, którzy do pokonania mieli analogicznie 400 m, 18 km i 4,2 km.

W Suszu wielokrotnie odbywały się zawody triathlonowe. Do tej pory zawodnicy szesnaście razy gościli tam na poważnych imprezach, w tym kilka razy w mistrzostwach Polski, z kolei w 1998 r. odbył się tam Puchar Europy.

Organizatorzy zawodów to: gmina i miasto Susz, TKKF Susz, Ironman Polska oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu.

Wyniki zawodów

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

1. Jarosław Świderski (Bielany Warszawa)

2. Marcin Olszówka (Bielany Warszawa)

3. Łukasz Kuciński (Bielany Warszawa)

4. Damian Tomaszewicz (Truso Elbląg)

8. Artur Kluczyk (Truso Elbląg)

9. Maciej Kosmala (Truso Elbląg)

15. Patryk Kowalski (Truso Elbląg)

16. Łukasz Kowalski (Truso Elbląg)

Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

1. Piotr Masiak (Triathlon Malbork)

2. Michał Czerkas (Triathlon Malbork)

3. Wojciech Kosiński (PolKS/WOPR Szczytno)

5. Mateusz Kieszkowski (Truso Elbląg)

7. Oskar Szoro (Truso Elbląg)

9. Michał Źródło (Truso Elbląg)

1/10 Ironman

1. Krzysztof Galicki (Triathlon Malbork)

2. Maciej Sawicki (Truso Elbląg)

3. Michał Orłowski (Triathlon Malbork)

30. Władimir Charłamar (Truso Elbląg)

1/2 Ironman

1. Michał Siejakowski (Diament Gniezno)

2. Dominik Szymanowski (Akwedukt Kielce)

3. Maciej Skóra (Ironman CS Polska)

19. Marcin Konieczny (Olsztyn)

25. Sergiusz Nawrocki (Dago Olsztyn)

40. Bogusław Tołwiński (Truso Elbląg)

44. Aleksandra Góralska (Dago Olsztyn)

48. Krzysztof Sokołowski (Truso Elbląg)

67. Wojciech Pogorzelski (Truso Elbląg)

70. Jarosław Bielecki (Truso Elbląg)

89. Andrzej Nowak (Truso Elbląg)